Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltót mennyire...

Camorri kérdése:

Automata váltót mennyire károsítja,? Ha.

Figyelt kérdés

(Kérdés a legvégén, a körülírás után)


Jelenleg egy Manuális váltós autóm van, és vezettem már sok automata váltós (köztük a dupla-kuplungos Audi R5) autót is. A vezetés élménye az automatáknál nem igazán jött át, inkább csak a manuális verzióknál, DE a fent említett Audiban amikor átváltottam a +/- verzióba, akkor így, hogy én határoztam meg az autó váltását, legalább ilyen szinten, egészen bejött.


Most autó vásárlás előtt állok és a BMW 2-es modelljét néztem ki magamnak. A 218i-nek vannak rendes váltóval szerelt verziói, még a 220i-nek csak automata (Steptronic) verziói vannak.


Kérdésem az lenne, hogy mennyire károsíthatja az autót, ha az automata váltót, szinte mindig +/- módban használom, illetve mennyire károsítja ha mindig Sport módban használom a sima "D" mód helyett?

Hosszútávon mennyire teheti tönkre és mennyibe kerül a javítása, ha tönkremegy?



2019. aug. 20. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Amikor majd rendszeresen automatát fogsz használni, nem csak alkalmanként vezetni, akkor át fogod ezt értékelni. Nem attól jön át a vezetés élménye, hogy rugdosol egy pedált váltáskor és az automata az esetek 99,5%-ában jobban vált, mint az ember.

Kivéve persze ha driftelni, meg gumit égetni akarsz, az más tészta.

Egyébként nem károsítja, max ha ütöd vágod, akkor meg már mindegy, hogy D-ben, vagy S-ben van.

2019. aug. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Driftelni nem akarok. Azt meghagyom a profiknak. Gumi égetés meg még annál jobban is ki van zárva. Sajnálnám érte a gumit.


Hogy érted azt, hogy akkor károsítja ha ütöm vágom? Szó szerint értsem, hogy ha püfölöm a verdát, akkor tönkremegy? Olyat ki csinál???


És a +/- mód is ugyan így működik, hogy mindegy neki, nem teszi tönkre, ha értelmesen használom?

2019. aug. 20. 17:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"amikor átváltottam a +/- verzióba, akkor így, hogy én határoztam meg az autó váltását, legalább ilyen szinten, egészen bejött."


Ez egy téves gondolat, csak te érzed úgy, hogy te határozod meg a váltást.

Az elektronika akkor is figyeli a váltót, ha azt +/- módban használod, és ha nem a programozott fordulat tartományon belül akarsz váltani, egyszerűen figyelmen kívül hagyjam - akkor mivel jobb a "vezetési élmény"?

Azzal, hogy elhiszed, hogy te irányítod a váltást, holott nem.

2019. aug. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De a fent említett autóban, amikor visszaváltottam gyorsuláshoz, akkor felpörgött a motor. Kétlem, hogy ne váltott volna vissza egyet. Vagy rosszul gondolom?
2019. aug. 20. 17:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is vissza vált, ha nem nyúlsz a váltóhoz, csak határozottan kezdesz gyorsítani a gázpedált nyomva...
2019. aug. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a válaszokat. Szerintem kipróbálom ezt az automatát, 6 év múlva úgyis tudom cserélni, de addigra már úgyis minden csak automata lesz. Szóval előbb vagy utóbb, úgyis meg kell szokni ^^


Köszönöm még egyszer.

2019. aug. 20. 18:10
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Egy RS5 váltóját ne hasonlíts egy 218i kereszmotoros automatához. Az audi engedi üvegeltetni és forgatni illetve fordulaton hagyni, a BMW az felül fogja egy idő után írni a te gondolatodat.
2019. aug. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
BMW ből automatát soha!
2019. aug. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
#8 A hosszmotoros ZF8HP és a DKG nem túl szar.
2019. aug. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Automata váltó lényege, hogy helyetted vált, nem kell b..sztatni.
2019. aug. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!