Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Facsavart találtam a gumiban,...

Facsavart találtam a gumiban, kivétel után a gumi nem engedett le, hogyha lassú defekt sincs akkor érdemes bevinni gumishoz, vagy nem ment mélyre úgyhogy ne foglalkozzak vele?

Figyelt kérdés
Egy körülbelül 2 - 2,5 cm hosszú facsavart találtam az 5000 Km -t futott gumiabroncsomban, kivétel után nem engedett le, még várok egy kicsit hátha lassú defekt, hogyha nincs nyomásvesztés akkor is be kellene vinnem a gumishoz? Mivel nem sokat futott az abroncs és pont a futófelületbe ment bele ami eleve 7- 8 mm-es profilmélységű nemtudom mekkora kárt okozhatott.

2019. aug. 20. 18:06
 1/4 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Fújjál rá mosogatószeres vizet, a gumis is ezt csinálja, ha nem fújja akkor en nem foglalkoznék vele.
2019. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer én is jártam így. Őszi kerékátszereléskor vettem észre. Ki tudja mióta jártam már vele a kerékben. Fogóval kihúztam, mivel tavaszig sem eresztett le, nem foglalkoztam vele, használtam ugyan úgy tovább. Igaz ez egy kicsi, kb 1 centis csavar volt, ami nem szúrta át a gumi teljes falát a futófelületen. 2,5 centi az azért elég nagy, csodálom, hogy nem eresztett le.
2019. aug. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 D. Brasco ***** válasza:
30%
Az ilyen csavart meg tarsait sosem szabad kiszedni a gumibol,jobb benne hagyni mert ha addig nem eresztett mar valoszinuleg nem is fog,viszont ha kiszeded ennek megsokszorozodik az eselye!Ilyetcsak gumisnal szabad kiszedni aki ha ereszt azonnal tud belenyomni egy tömitőcsikot
2019. aug. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most megnéztem még nem engedett le, várok még hétvégéig aztán megmérem a nyomást. Jobban visszagondolva 2cm-es volt a csavar a 2,5 cm tényleg túl nagy.
2019. aug. 21. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!