Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szelepszár szimering csere...

Szelepszár szimering csere hengerfej levétel nélkül?

Figyelt kérdés
Ha le akarom cserélni a szelepszar szimeringeket, hengerfej levétele nélkül, akkor a vezérlést is le kell vennem, vagy elég úgy fordítani a vezérlést, hogy az adott szelepek dugattyúja felső holtponton legyen? Ha le veszem a vezérlést, akkor azért gondolom egyszerűbb osszedolgozni a dugattyúkat meg szelepeket.
2019. aug. 21. 13:18
1 2
 1/14 anonim válasza:
Ha szelep szimeringet cserélsz akkor úgy csináld hogy leveszed a hengerfejet.Ha nem veszed le akkor a szelep bele esik a motorblokba (hengerhez) és b*ázhatod mert dupla munkát csináltál magadnak.Erosen ajánlom hogy a hengerfej tömböt ved le könnyem úgy dolgozni.
2019. aug. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
:D
2019. aug. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha felső holtpontra állítom a dugattyút akkor hogy esne bele a hengerbe?
2019. aug. 21. 15:24
 4/14 anonim ***** válasza:

Általában megoldható, mert a felső holtponton nem tud beleesni a szelep a hengerbe, csak egy kicsit macerásabb és jól pozicionálható szeleprugó lenyomó kell hozzá. Ha a gyertyanyíláson van lehetőség bedugni valamit a szelep és a dugattyú közé, akkor még könnyebb megcsinálni. Mint pl. a Ladánál, ahol oldalt vannak a gyertyanyílások.

A vezérlés szétszedése nélkül nemigazán férsz hozzá a szelepekhez.

2019. aug. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Vakbél műtét végbél felől végezve...
2019. aug. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Szárazon ne nagyon tekerd a hengereket mert nem tesz jót neki
2019. aug. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hogy tudnám megoldani a tekerés alatt a kenest? Gyertyák helyen fecskendovel olajat csepegtetve?
2019. aug. 21. 17:14
 8/14 anonim válasza:
Az olajozást motor indításával tudod elindítani az olaj szivattyút.Szoval ha lebontós a vezérlést akkor semmit nem tudom elindítani max elhajlítód a szelepszárat ami nem olcsó mulatság egyik kocsi típusnál sem.Ha nem értesz hozzá vid el autó szerelőhöz.
2019. aug. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Aha, és akkor a szerelő hogy oldana meg az olajzast? Tudtam, hogy a vége az lesz, hogy ne csináld meg, igaz én se tudom, hogy kell, de majd a szerelő se fogja tudni...
2019. aug. 21. 19:45
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez a kenés baromság,.. nem tudom melyik agyhalott írta. Semmi baja se lesz. .i is lenne 4-5 átfordítástól? Ráadásul kézzel lassan forgatva. Egyébként a vezérlést mindenképp leveszed hisz a vezérműtengely útban van. Lehetséges így kicserélni a szimmeringet de én nem javaslom az esetleges görbülés miatt...
2019. aug. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!