Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Shell v-power 100 racing...

A Shell v-power 100 racing névre hallgató benzinz megéri venni? Oké, magasabb az oktánszáma, de van valami értelme azon kívül, hogy jobb lesz a teljesítmény? Pl: motortisztító hatás, kisebb fogyasztás stb.

Figyelt kérdés

2019. aug. 21. 21:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
47%
Csak 98 vagy 100 benzint tankolok. Nekem bevált. Kb 0.8-1 literrel kisebb lett a fogyasztásom és mintha jobban is menne. Shell 100 nekem nem vált be. Omv 100 vagy madaras tesco 98. Enyém ezeket szereti.
2020. szept. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
81%
Télen van nagyobb jelentősége. Könnyebben fog indulni, hosszabb állás után is. Sima 95 2-3 hónap állás után nem biztos, hogy beindul. Plusz az üzemanyagcsövek se szeretik a magas etanoltartalmat állítólag. Közvetlen befecskendezésű autókba csak E5 100 esetleg 98 ha spórolni szeretnél.
2020. szept. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Az a vicc mikor volt egy ideig E85 és boldog boldogtalan azt tankolta mert olcsóbb volt jó 100 forinttal, akkor valahogy senki sem panaszkodott, pedig annak 85 és nem 10%-a etanol.
2020. szept. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
62%
Biztos nem raknék a kocsimba e85 még ha lehetne kapni akkor se. Nem véletlenül van rajta a tankon, hogy 95 vagy attól jobb kell bele. Egyik ismerősöm is ezt rakta fele fele arányba. Ezt játszotta 3 hónapig és aztán meg csodálkozott, hogy nem indul a szekér és jóval magasabb lett a fogyasztás.. Bontó lett a vége, mert gazdaságtalan lett volna javítani.
2020. szept. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Másik kismillió ember meg gond nélkül közlekedett vele. E10-nél meg pláne csak a médiahiszti nagy, nyugaton valahogy érdekes az sem volt, mindenki tankolta boldogan.
2020. szept. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%
E10 tényleg kicsi túl lett tolva. Míg könnyen indul és nem közvetlen befecskendezős, addig mehet bele nyugodtan.
2020. szept. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
60%

Jaa nyugaton hány éves az átlag autó és magyaroknál mennyi... Nyugaton három négy évet használják az ÚJ konstrukciójú autókat persze azt nem öli meg a 10%etanol, de a magyaroknál a 10+ éves átlag autóknak amúgy is kapott már az élettől az üzemanyag rendszere, ott már okozat károkat. Nem tudom ki emlékszik rá, egypár éve (lehet hogy már 10 is van) a MOL kutakon valami rossz adalék került a benzinbe, és tönkrevágta sok autó benzinpumpáját, a MOL fizette a javitásokat ha tudtad számlával bizonyitani hogy adott időszakban tankoltál MOL kúton. Úgyhogy igenis nem mindegy a benzin minősége, a 10% etanol hamarabb tönkretehet sok dolgot, ami nem biztos hogy 1-2 hónap alatt jelentkezik. Nem azt jelenti, hogy minden autó 2 hónap alatt tönkremegy amibe ilyent tankolnak... Nem kell kisarkitani. Van aki drága motorolajat rak az autójába, hetente kétszer átfújja szilikonnal a gumikat, lemossa a légyszart is a kocsiról csili vili de a legolcsóbb legpocsékabb pancsolt benzint tankolja... Ötezeré' nyomd tele tesó stb. Olyanok irnak okosat akik nem használtak tartósan prémium benzint, csak okoskodnak. Egyik teszt kimutatja hogy jó a a másik nem, igy egyiknek se hiszek, csak annak amit én tapasztaltam. Ez olyan mint a benzin-dizel vita, mindig lesz aki a másikat fikázza. Már 10+ éve is a szerelő ajánlotta, hogy a 100-ast tankoljam ha tudom, az adalékok miatt, akkor még nem ennyi etanol volt benne.


Mindenki azt tankoljon amit akar, azt irja Őneki mi a tapasztalata, ne a másikat fikázza elvakultam. Intelligencia kérdése hogy a kettő közül ki mit ir...

2020. szept. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!