Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme azz erős és gyors...

Mi értelme azz erős és gyors autóknak?

Figyelt kérdés
Ma jöttem hazafele és egy c amg mögött a 60lóerőmmel és nemtudtam rájönni hogy mikor tudja kihasználni azt a kb 500lóerőt? Amikor 90es táblánál 110től bünti van akkor holmegy 250el? Vagy akinek viszonylag erősebb kocsija van ilyen 200ló felett hol használjátok ki? Persze egy előzést meggondolok 2x tuti belefér e csak mennyi az az erő ami úgymond nem sok Magyarországra?

2019. aug. 18. 04:19
1 2
 1/13 anonim válasza:
88%
Nem feltétlen azzal használod ki,hogy 250-el mész.Ha van egy 120 lovas kocsid ami megy 200-at azt kihasználod?Előnyei pl nemkell kikapcsolnod a klímát ha egy előzésbe kezdesz. Megpakolva,5 emberrel is szedi a lábát,gyorsabban besorolsz pályatempóra stb. Szerintem ami fontos az a vezetési élmény. Persze nem mindenkinek éri meg emiatt drágább autót venni,nagyobb fogyasztással, drágább fentartással.
2019. aug. 18. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
1%

a klímát egy járműnél sem kell kikapcsolni, ha előzni akar a versenyző a puntójával, corsájával, marutijával..ha így lenne, akkor az alkalmatlan a közlekedésre, nem kapna a hatóságtól forgalombahelyezési engedélyt, tehát be sem hozhatná az importőr. Amúgy egy kisebb személyautó kompresszora nagyjából 500- 750 Wattnyi teljesítményt vesz fel a motortól. Ez pedig nem oszt, nem szoroz.


Hogy hol lehet kihasználni a kétszáz ló feletti teljesítményt? Nap, mint nap adódik olyan helyzet, hogy kell a hirtelen gyorsítás, ami hatvan lóerővel, családdal megpakolva lehetetlen, még üveghangon is. Nem a száguldás, hanem a kényelem a fontos(természetesen alapból automata váltós)nem mindegy, hogy kamionsor előzésénél van-e tartalék teljesítmény, vagy félúton annyi..

2019. aug. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%

Kit érdekel a bunti ?

Nem sok befizetik azt kész

2019. aug. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
50%

Akinek futja 500LE-s autóra, annak jó eséllyel van 1-2 milliója havonta büntire is. De nem is nagyon kell... A fix traffipaxokat kell tudni, ott kell normálisan menni, azon kívül meg nem túl sok helyen mérnek úgysem... Úgyhogy nem az első, nem is a második helyen fogják 150-ért büntetni 90-es táblánál.

Nem is feltétlen kell kihasználni az 500LE-t, főleg nem a végsebesség szempontjából. Jobb érzés, ha van tartalék és nem üveghangon kell az 1.2-es Astrával 90-nel előzni a 80-nal döcögő papát.

2019. aug. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Ülj bele egy 300 lóerős autóba és próbálgasd az előzést. Hatalmas biztonságérzetet ad, hogy egy előzést mindenféle nehézség nélkül végre lehet hajtani. Jobb gyorsulás, nagyobb sebesség, klasszisokkal jobb reakcióidő.

Nemrég volt egy kérdés, hogy miért kezd el akkor gyorsítani az előzött autó, amikor az ember mellé ér? Ha erős autód van, akkor ez nem számít. Ha gyenge, akkor ki vagy szolgáltatva az ilyen mocskoknak és fékezned kell, visszasorolnod és hasonlók.

Biztonságosabbra is építik őket, mert egy két tonnás kasztnit simán mozgat a 300 LE motor. Nem mindenki akarja vékony lemezekből és gyenge acélból épített autóba tenni magát és a családját.

2019. aug. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Majd ha jársz kicsit erősebb autóval rájössz...

Egyrészt nem csak azért jó az erős autó mert gyorsan lehet vele menni. Másrészt a kényelmi, biztonsági dolgok amiket ad az nem összemérhető a kávédarálóddal, harmadrészt vannak akiknek az autó nem csak egy közlekedőedény, lehet hobbi, szenvedély, sőt presztízs értéke is van az autónak

2019. aug. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
38%

Közlekedni kell A ból B be... Minek rohanni?

Ahány tonna az auto legyen annyi*100 le (1,6T=>160 le) az elég...

Szerintem...

2019. aug. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Miért kell mindenben racionlitást keresni? Aki szereti annak jó és kész. Téged ez zavar? Ne vegyél ilyen autót. Én se vennék. Egyrészt én nem áldoznék ilyesmire pénzt, másrészt sose érdekeltek az autók - más hobbim van, mást meg gondolom az én hobbim nem érdekel:)


Ha ennyire a dolgok értelmét keresed akkor arra válaszolj nekem, hogy miért vesznek meg az emberek egy csomó élelmiszert - akár Magyarországon - amit sose esznek meg és közben a kukába végzi? Az én felfogásomban egy nagy LE-s járműnek sokkal több értelme van - ha örömet szerez vele a tulajdonosának.

2019. aug. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%

Nem a végsebesség miatt jobb egy nagyobb teljesítményű autó, hanem a jobb gyorsulás miatt.

Nekem 160 lóerős a mostani autóm, emellett nyomatéka is van szépen a turbó miatt. De néha van olyan forgalmi szituáció, amikor ezt is kicsit kevésnek érzem. Hangsúlyozom, hogy néha, mert az esetek 95%-ában bőven elég. Ilyen 200-300 lóerős átlag 1,5 tonnás autónak pedig tényleg mindenre elégnek kell hogy legyen.

300 lóerő fölött, már inkább önigazolás, magamutogatás, kompenzálás miatt vesz szerintem az ember, mintsem tényleges szükségességből.

2019. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Unalmas hely lenne a világ ha minden a minek kérdéskör alapján dőlne el.
2019. aug. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!