Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Ignis 2017-l a 2 éves...

Mostmondjammeg kérdése:

Suzuki Ignis 2017-l a 2 éves szakszervizes vizsgálat keretein belül köteles vagyok eltűrni a már tavaly bejelentett fékolajcserét?

Figyelt kérdés

Suzuki Ignis 2017-s járművem lassan a 2 éves garanciális szervizbe kell vigyem, ahol tavaly azt mondta a műhelyvezető, hogy a fékolajat a "garancia feltétele" miatt cserélni kell. Beszéltem neki, hogy a kocsi keveset fut, most lesz 8000km benne 2 évesen, nem értem minek megpiszkálni egy jól működő rendszert. Kérdésem annyi, köteles vagyok eltűrni, hogy a tökéletes fékolajat, illetve a fékrendszert piszkálják, illetve ki tudja mivel vegyítsék aminek később én iszom meg a levét?

Másik autómba 13 év alatt ugyanaz a fékolajjal működött, sosem volt vele probléma.



#Suzuki Ignis #kötelező fékolajcsere
2019. aug. 24. 07:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A szerviz helyében azonnal jelezném, hogy buktad a garanciát az autódra. Pont a fékkel állsz le szarakodni? A fékFOLYADÉK tulajdonságaival tisztában vagy? Régi autódban 13 év alatt szerinted mennyit változott a tulajdonsága? Sebaj, majd szeretni fogod, amikor 5 éves korában bedöglik az abs-kockád, a szerviz meg majd kiszámlázza neked az új árát, te meg verheted a nyálad. Tényleg nincs határa az emberi butaságnak, pláne, mikor a segítő szándékot sem értékelik.
2019. aug. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen kötelező a csere.

A nevében is benne van,hogy garanciális (kötelező). Ellenkező esetben ugrik a garancia. Ez azért ne fájjon.

2019. aug. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem tartom szarakodásnak, hogy alig ment "ÚJ" autóban a motorolajcsere nem annyira fontos,( 15-20000Km közt csere) de a fékolajat 2 évesen cseréljék.
2019. aug. 24. 07:18
 4/15 anonim ***** válasza:

Már olyan sincs hogy KÖTELEZŐ. Ez szabadon választott.

A többi is amit elvégeznek rajta az is felesleges, csak a pénzről szól.

Én elvittem az első szervizre, amit piszokul soknak találtam a fizetni valót, azóta egyszer se vittem el. Mindent magam csináltam.

16. éves és semmi baja nincs.

2019. aug. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kötelezőnek nem kötelező, csak akkor ugrott a garancia. Ahogy ez le is van írva a szerződésben.
2019. aug. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Már nem működő, de a Kondorosi úti Suzuki szervizben az éves szakszerzizegéskor motorolajat cseréltek benne. Hivatalos szakszerviz létére olyan cudar minőségű olajat tettek bele, hogy kopogott a motor tőle. 1 hónapra rá, inkább maszeknél saját vásárlású Castrol magnetic olajat és hozzá a normális szűrőt vittem, hogy cseréljék le ezt a rossz minőségű valamit.


Jelen esetben a csere azért bosszant mert tökéletesen ugyanolyan fékfolyadék nincs, és éppen attól tartok, hogy nemhogy jó lenne a kocsinak, inkább a két termék kocsonyásodhat is össze, mint a tinta patronoknál aztán én szopok emiatt. Nincs nagy bizalmam a márkaszervizekhez egy ideje.

2019. aug. 24. 08:13
 7/15 anonim ***** válasza:

" inkább a két termék kocsonyásodhat is össze, mint a tinta patronoknál"

Ilyen nincs, ezt csak te vizionálod.

2019. aug. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ismerősöm írja lassan 20 éve van mercije, több féle, de egyszer sem cseréltek benne fékolajat pedig mindbe van ABS meg a többi finomság, érdekes...
2019. aug. 24. 10:18
 9/15 anonim ***** válasza:
Ok, eldöntötted, nem cserélteted. Akkor lapozz tovább.
2019. aug. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ezt nem eldöntöttem, csak vártam volna hozzáértő normális ember válaszát, aki az okoskodáson túl elmondja, Pl mercibe jó a fékolaj tizen évig egy Suzukiban meg nincs más dolguk, mint unalmukban fékolajat cserélnek észnélkül.

Ha ismernéd a kémiát , tudnád nincs két pontosan ugyanolyan anyag csak hasonló. Ha valamit észnélkül megpiszkálnak, azzal lehet többet ártanak, mint használnának., ennyi.

2019. aug. 24. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!