Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autó beállón nem minden...

Egy autó beállón nem minden autónak be kellene tudni mennie?

Figyelt kérdés

Pár hete költöztem egy kis településre. Nemrég vízelvezetőt csináltak az utcában, ehhez le kellett bontania a kocsi behajtót a ház előtt. Még mielőtt az előző tulaj kiköltözött, újat épített az önkormányzat.

Na de a mi autónk és az ismerőseinké állandóan durván odadörzsölődik (az udvarunk magasabban van az utca szintjénél). Az előző tulajnak nem volt ilyen problémája, mert neki az átlagnál magasabb aljú autója volt (már-mar terepjáró szeru).

Jeleztem az önkormányzatnak, hogy alig tudunk beállni. Erre az volt a válasz, hogy az előző tulaj igényeihez készült a behajtó. Elvileg egy behajton nem kellene tudnia egy átlagos autónak beállnia?

(Mondjuk mállik is darabjaira, az a másik gond vele.)


2019. szept. 4. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Most itt hiába írjuk azt hogy igazad van, attól az nem fog megjavulni.

Mert az nem indok hogy " alig tudunk beállni".

Valamit próbálj meg változtatni az udvarodon.

2019. szept. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"előző tulaj igényeihez készült a behajtó"

Ez nem érv. Komoly szabványok vannak egy behajtó műszaki paramétereire is. Ha annak nem felel meg, akkor javítani, módosítani kötelesek.

2019. szept. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tegyél fel egy képet kedves kérdező mert így látatlanban hiába okoskodunk... ezt látni kellene
2019. szept. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kicsit gondolkoznom kellet, hogy mire gondolsz. Aztán rájöttem, hogy valószínű az utca szegélyének a "lecsapásáról".

Nálunk is óvatosan kell kiállni, mert ha lendületből tolatok ki, akkor a járda szélének odacsapódik a koptató.

A környékünkön újraaszfaltozták az utcát és ott is lehettek ilyen gondok, mert jópár háznál azt látom, hogy a bejáróknál egységesen egy nagyobb méretű zártszelvény van a szegély mellett lecsavarozva. Gondolom azért, hogy ne csapja oda az autó az elején a koptatót.

Ha az önkormányzat nem csinál semmit, akkor megoldanám magam. Ha nem akarsz sokat foglalkozni vele, vésni, betonozni. akkor csak a tövéhez terítsz el egy vödör betont. Így valószínű már nem fog leérni az autó eleje.

2019. szept. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Biztos vannak tényleg szabványok, de egy kis településen, ahol mutyiban építették az egészet nem mész semmire, hiába ugrálsz. Ha nem tudsz beállni verd szét, csináld meg. Különben szélmalomharc lesz.

Nekem eleve alacsony autóm van, még ültettem is, konkrétan olyan utcák is vannak, ahol akkora K szegély szerű bukkanót építettek, hogy be sem tudok menni, kocsibejárókról nem is beszélve.

2019. szept. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem az autó eleje csapódik oda, hanem a “hasa”, nagyjából középtájon. Tegnap este már be sem álltunk, nincs kedvünk a centizgetéshez. Ma a levelemre azt a választ kaptam a polgármestertől, hogy nem az önkormányzat felelőssége, mert ez egy utólagos (?) probléma.

Arra mondjuk nem reagált, hogy mállik a cucc, pedig még képeket is mellékeltem.

(Egyes, ne fárassz már, ki mondta, hogy itt fog megoldódni a probléma?)

2019. szept. 5. 15:43
 7/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg nem tudom megoldani, elég sok egyéb kiadasom van. Majd lesz egyszer valami.
2019. szept. 5. 15:50
 8/8 A kérdező kommentje:
Járda nincs amúgy a ház előtt, tehát egyből az úttestről kell behajtani.
2019. szept. 5. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!