Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyre fokozatosabban cikkeznek...

Egyre fokozatosabban cikkeznek az elektromos járművekről, és már a piacon is vannak autók/robogók, erre az olajipar hogyan fog reagálni? Hisz már az anyagi része, és az infrastruktúra adott lenne, mondjuk uniós szinten.

Figyelt kérdés

Én már nem merek éveket előreszaladni gondolatban, hogy egy-egy legendás autót vagy motort, meddig fognak gyártani benzinesként, az tény hogy a legtöbb klasszikus típust még idén nem érintette a elektromos vonal, de kitudja hogy egy Focus vagy Megane, Golf, Civic meddig tart ki.

Sajnos már ma nem igazán találni új autók között megbízható motort, kitudja egy 1.0-1.4T milyen lesz 15-20 év múlva? Hiába Suzuki, vagy épp Vw fejlesztés...


Én tavaly még vettem egy Ufo Civic-et, talán ez lesz az utolsó igazi autóm, kicsit félek, és sok a kérdőjel bennem, ahányszor egy új járműről cikkeznek.


Az is szóba jöhet hogy megy a jogsi a fiókba 20-30 év múlva, mert nem lesz élvezet vezetni, se motort, se autót, láttam bmw robogót és nevetséges az egész, mint egy Auchanból kihozott elektromos roller.


2019. szept. 6. 00:16
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
0%

Az olajipar eléggé be van sz-rva. Azért próbálják minden szinten terjeszteni az ellenpropagandát.


FUD = Fear, Uncertainty, Doubt vagyis Félelem, bizonytalanság és kétség


Minnél több hülyeséget mondanak az elektromos autókról annál többen hiszik el és annál inkább halasztódik el a váltás. Minden NAP késés is milliárd dolláros haszon nekik.

2019. szept. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
79%

"Az is szóba jöhet hogy megy a jogsi a fiókba 20-30 év múlva, mert nem lesz élvezet vezetni, se motort, se autót"


Már miért nem lenne élvezet? Az összes elektromos autó megy mint a villám(!). Nem csak a Tesla. Elektromos motorbicikli is bitangul gyorsul és megy.


Elektromos robogók viszont sajnos általában eléggé gyengék, ebben igazat adok neked.

2019. szept. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
48%
#10 van amit te hiszel, és vannak a tények. A kettőnek pedig semmi köze egymáshoz.
2019. szept. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
0%
#10 vagyok. Nem hiszek, tudok. Most nyáron voltam a Teslámmal Magyarországon. Svédországban élek. A töltés ami "még superchargerrel is 2-3 órába telik" nevetséges hazugság. Nem tudom ki akár ebben hinni és terjeszteni.
2019. szept. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
25%

#14 ha csutkára le van merülve, akkor bizony telik annyi időbe. Ja, és a várakozást még bele se számoltam, mert gyaníthatóan nem hót egyedül te használod majd a superchargert.

Ha akarod, össze is tudlak hozni az illetővel, meg is tapogathatod őt, nem-e hologram.

Egyből kiderülne, ki hazudik nagyokat, és miben...

2019. szept. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
52%
Milyen várakozási idő amikor legalább tíz töltő van a legtöbb Supercharger állomáson? Életemben egyszer kellett tíz percet várnom.
2019. szept. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
62%
jelenleg itthon viszonylag kevés ember engedheti meg magának a Tesla árát. A Svédországból érkező ember hányszor állt meg tölteni? SZerintem még ez nem az az időszak, amikor ugyanúgy tudod használni a tisztán elektromos autót, mint egy mondjuk dízelt. A másik: nem csak az olajipari cégeknek lehet ez probléma: senkinek nem ér meg olyat gyártani, ami sosem romlik el. Ami nekem eszembe jut: most, amikor pár elektromos autót kell tölteni, akkor még rendben van. De amikor jó sok lesz belőle, akkor egy-egy este micsoda áramfelvétel lesz pl. egy lakótelepen? És az miből lesz fedezve?? Én még várnék, mi lesz a jövő ..lehet, valami hibrid változat
2019. szept. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
90%

"De amikor jó sok lesz belőle, akkor egy-egy este micsoda áramfelvétel lesz pl. egy lakótelepen? És az miből lesz fedezve?? "

Vannak úgynevezett erőművek. Na abból.

2019. szept. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

"jelenleg itthon viszonylag kevés ember engedheti meg magának a Tesla árát"

Annak idején a lapos-TV is méregdrága volt.

2019. szept. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
#17: Stockholm-Budapest dánián, Berlin, Prága, Bécsen keresztül 2400 km. Tízszer álltam meg tölteni. Két-három órás menet után 30 perc töltés. Autobahn-on 150 km/h-val, másutt a szabályok szerint. Utána még mentünk egy kört Horvátországba is mielőtt vissza haza. Összesen kb 6000 km. Üzemanyag-költség: 0 (ingyenes töltés a Supercharger-nél)
2019. szept. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!