Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyre fokozatosabban cikkeznek...

Egyre fokozatosabban cikkeznek az elektromos járművekről, és már a piacon is vannak autók/robogók, erre az olajipar hogyan fog reagálni? Hisz már az anyagi része, és az infrastruktúra adott lenne, mondjuk uniós szinten.

Figyelt kérdés

Én már nem merek éveket előreszaladni gondolatban, hogy egy-egy legendás autót vagy motort, meddig fognak gyártani benzinesként, az tény hogy a legtöbb klasszikus típust még idén nem érintette a elektromos vonal, de kitudja hogy egy Focus vagy Megane, Golf, Civic meddig tart ki.

Sajnos már ma nem igazán találni új autók között megbízható motort, kitudja egy 1.0-1.4T milyen lesz 15-20 év múlva? Hiába Suzuki, vagy épp Vw fejlesztés...


Én tavaly még vettem egy Ufo Civic-et, talán ez lesz az utolsó igazi autóm, kicsit félek, és sok a kérdőjel bennem, ahányszor egy új járműről cikkeznek.


Az is szóba jöhet hogy megy a jogsi a fiókba 20-30 év múlva, mert nem lesz élvezet vezetni, se motort, se autót, láttam bmw robogót és nevetséges az egész, mint egy Auchanból kihozott elektromos roller.


2019. szept. 6. 00:16
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
62%
ezért írtam: jelenleg. Erőműből. OK. Milyen erőműből?
2019. szept. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
58%
240 km-ként kellett tölteni. Az nálam nem kényelmes kategória. Az ingyenes utazás szuper. Persze azért, mert jelenleg mi fizetjük a tankolásodat:-) (mert ugye az áram nem ingyen van) Nem is lesz ingyen, azt garantálom. Ez most beetetés időszaka. Természetesen szuper, ha "ingyen" autózhat az ember. Csak átveri magát, aki elhiszi, hogy környezetet nem szennyez és ingyen autózik.
2019. szept. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

A villanyautót éjjelente töltöd. Amikor kevesebb az elektromos energia igény. Szóval azok az erőművek amik már vannak körülbelül elégek csak éjjel is több energiát kell előállítaniuk.


Egy villanyautó éjjel mikor töltöd kb annyit fogyaszt mint egy elektromos radiátor.

2019. szept. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
58%
Ha mindenki éjjel tölti... de ha mondjuk munka után, amikor mindenki hazaért és a legtöbb fogyasztót bekapcsolja... de majd kiderül, ez nagyon a jövő zenéje. Ettől még igaz, hogy az áram nem lesz ingyen. És az előállítása pedig szennyezi a környezetet.
2019. szept. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Nem te fizeted. €1-2000 a Tesla árából (modeltöl függően) Supercharger kiépítésre és üzemeltetésére megy.


Két-három óránként megállni lábat nyújtóztatni és egy kicsit kávézni nagyon kellemes, pláne mikor két gyermeked egymást tépi a hátsó ülésben. De persze belátom nem mindenkinek passzol.


Megjegyzem mehettem volna négy órát is, 4-500 kilómétert aztán utána egy órát tölteni.

2019. szept. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
A 4-500 km már egész jó, az már fele annyit is elmegy, mint egy dízel. Az 1-2000 EUR nem sok, abból max az állomás kiépítése megy, az energia nem annyira. És ugye még mindig itt van a magad átverése a tiszta energiával. Meg a TESLA ára... de ismétlem magam: a jövő eldönti majd.
2019. szept. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

#16 és hány Supercharger állomás is van országosan? Na itt az első baj.


#20 ingyenes a töltés? Tudod mi van ingyen? A levegő.

Még akkor is, ha a Tesla árába bele van építve, azokat az állomásokat fenn kell tartani, üzemeltetni kell, javíttatni, takarítani, őrizni stb. Ezek mind-mind pénzbe kerülnek ám.

2019. szept. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Te biztos érted, de a biztonság kedvéért kiírom hogy más olvasó is értse: mikor töltöd a villanyautót nem kell ott állni mellette. Bedugom, elindul a töltés, aztán mehetek a közeli Mekibe vagy kávézóba, üzletkozpontba vagy ahova akarok.


Persze az elektromos áram nem tiszta energia - de tiszTÁBB. Tisztább a benzinnél, dízelnél. Még ha direkt egy szén erőműre kapcsolod a kocsit még akkor is kevesebb lesz a kibocsájtás, mert a villanyautónak kevesebb energia kell előre haladni mint egy robbanómotornak.


De nekem tulajdonképpen mindegy hogy ilyen olyan tiszta. Azért vettem mert dinamikus, sportos, élvezetes vezetni!


Szóval vissza a kérdező kérdésére: nem kell félni a villanyautótól. Jó móka azokat is vezetni. A Teslám előtt Nissan Leaf-em volt. Még az is otthagyta a legtöbb autót a zöldlámpánál. Most még drágák és nem tökéletesek. De zuhan az áruk, és évről évre jobbak.

Mint mondtam: az első lapos-tévék is méregdrágák voltak és nem valami kiválóak. De néhány éven belül olcsók is lettek, jók is lettek. Most ugyanez történik az autóknál is. Mindenkinek nem passzol még. De adj tíz évet nekik és meglátod milyen klassz lesz.

2019. szept. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

#27 Magyarországon még nem sok (kettő?). De eddig még nem is árulták a Teslát Magyarországon. Úgy hallom pont most nyitják az első officinális Tesla szalont. Fog az még jönni több töltő is. És más töltőláncok is, mint pld az Ionity ami Audi, BMW és a többiek közös töltője.


Még nyugat európa is (Norvégiát kivéve) csak most kezdi az elektromos autózást. Bele fog telni néhány évbe. Már most is vannak jó villanyautók és már most is jobban megy mint sokan hiszik. De várj tíz évet és mindenki dobja fogni ki a dízelautóját hogy elektromosat vegyen. Úgy mint annó dobták ki a régi tévét hogy laposat vegyenek.

2019. szept. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
58%

Nem azt mondom, hogy reménytelen az eset, mert valóban van a Teslának jövője. Azt állítottam, hogy lenne még mit finomítani, csiszolni a technológián. Lásd be: ez azért még messze áll a tökéletestől.


Mellesleg én speciel örülnék, ha elterjednének az elektromos és a hidrogénes autók, a hájas seggű kapzsi olajmilliárdosok meg koldusbotra jutnának. Elhiszed ugye, hogy szisszenni fog nálam a pezsgő, ha ez megtörténik majd.

2019. szept. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!