Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MIért idegankednek sokan a...

MIért idegankednek sokan a daciáktól? Miből gondolják, hogy nem fognak annyit elmenni mint egy seat, opel, renault? A loganok már bizonyítottak.

Figyelt kérdés
2019. szept. 8. 07:23
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Mindenki nem fog Daciat venni, de így is hónapokat kell várni rá - ennyire idegenkednek tőle.


Provokatív kérdés, ami ráadásul nem is igaz, egyes típusokból több a megrendelés, mint, amennyit le tudnak gyártani, várólistára kell tenni a vevőket.

2019. szept. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Várni kell rá. Egy autó nem kenyér vagy fűnyíró, hogy okvetlenül sürgősen kelljen. Ha igen akkor kell venni más típust.

Én egyébként olyanokra gondoltam akik azt vallják, hogy inkább egy 200.000km.t futott vw,opel stb.

ugyanazért a pénzért mint egy új dacia.

2019. szept. 8. 07:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy idegenkednek az inkább azért van mert nem ismerik, nem akarják ismerni az új dolgokat, kicsit begyepesedtek. Még mindig azt hiszik hogy a német autó a jó, mást else tudnak képzelni.

Holott már rég nem az van, sok felé megtanultak autót csinálni és bizony nagyon sok már sokall jobb minőség mint a nagyon agyon szajkózott német minőség.

Az én rokonságom meg a kollégáim is mind a német autókat vették régebben. Ma már mind megszabadult tőle és koreai, olasz vagy francia autóket vettek.

Egyikkel sincs szinte semmi probléma.

https://www.youtube.com/watch?v=9IiQOcUCA0c

Százával lehet hasonló videókat találni.

Tavaly én is érdeklődtem a Dokker után és kb 4 hónap lett volna mire legyártják.

2019. szept. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem arról van szó, hogy nem megy el annyit. A Dacia főleg az alacsony árral akar piacon maradni és ezt jól is csinálják.

De nyilván ezt a pénzt valamin meg kell spórolni. A motort ne is indítsd be, ne is gurulj egy métert se! Csak ülj bele pl csak egy mostani Opel Insigniába, utána egy Dacia Loganbe! Szerintem lesz különbség és érteni fogod mért drágább az egyik a másiknál. Ráadásul a technikai különbségekből még nem is észleltél semmit, csak beleültél.

Nyilván a Dacia is elvisz bárhova. Csak kicsit másképp, más körítéssel. Mint ahogy otthon a tv előtt is lehet ülni egy bőrfotelben és egy hokedlin is. Pedig a funkciója mind a kettőnek ugyan az, ráadásul utóbbi mennyivel olcsóbb.

2019. szept. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Abszolút nem érdekel mit bizonyított egy Logan, ronda, fapados, igénytelen autó. Ha valakinek ez kell, vegye, csak ne akarja utána megmagyarázni, hogy olyan színvonalú autó mint egy Astra vagy Golf
2019. szept. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert az egész autó spórolásról szól.


Ilyen apróságok, hogy pl. ugyanaz a műszeregység kerül pl. egy benzines logan-be, mint egy dízel dusterbe.


Egyébként tényleg nem rossz autók a daciák, használható autók olcsón, csak valakinek ez kevés.

2019. szept. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van a Dacianak két hatalmas hátránya a Renaulthoz képest, amiért itt Romániában is egyre jobban utálják: a legnagyobb baj a korrózióvédelem, román youtube-on 2014-es Loganokat találsz, amelyeknek tiszta rozsdás az alja már. A Renault pedig ebben a fejezetben az egyik legjobb, nagyon jó a korrózióvédelme. A másik az ultragagyi anyaghasználat a mai napig, illetve a nagyon rossz ergonómia. Utóbbi saját tapasztalat, jómagam több, mint ezer kilómétert leutaztam egyben kényelmesen egy nyomoroncnak titulált Renault Thaliában, a 3 éves Dusterben pedig 100 km után már azt se tudtam, mi a bajom, annyira rossz az ülése. A Loganokban szintúgy.
2019. szept. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na most az, hogy fapados, az relatív. A mai új autók többségéhez nagyon az, de az ára is jóval alacsonyabb. Ja, csak egy 6-8 éves Astra simán kerül annyiba, mint egy új Logan.
2019. szept. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Barnabas333 ***** válasza:
54%

Akinek csak az a fontos, hogy elvigye A-B-be annak tökéletes a Dacia és nem érdekli miben ül. Rokonomnak 5 gyereke van és 7 üléses Daciaval járnak. Én is gondolkodtam a Dusterben, de tényleg az ülése nem alkalmas 30-50 km hosszabb utakra.

Meg inkább kombi párti vagyok így új Kia ceed kombit vettem, jó lett volna Skoda is, de ilyen árban csak Fabia kombi lett volna az meg kisebb... Egyébként ma már új autóban egyedül a Lada ami gáz.

2019. szept. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9:

"Egyébként ma már új autóban egyedül a Lada ami gáz."


A Kalina, Granta valóban, mert hiába Renault csoport, azok jeletős részben saját technológiákat használnak, de a Vesta nem, és egyébként magasabb kategóriát képvisel mint a Logan.


Egyébként mi majdnem csak hosszú utakra használunk Logant, és jók a tapasztalataink az ülésekkel. Főleg azért, mert nem akarnak az ülések semmit, mert azon kocsikkal, amelyek ülései ergonómikusak akarnak lenni, megszívom az átlagosnál nagyobb magasságom miatt.

2019. szept. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!