Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik a vélemények/tapasztalatok...

Karcsi022 kérdése:

Mik a vélemények/tapasztalatok az autómataváltós autókról?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy a japán autóknak a legmegbízhatóbbak az autómataváltóik. De van aki inkább a német autókra esküszik. Könnyen romlik el? Hogy lehet megakadályozni? Vagy egyáltalán meglehet? És az igaz, ha tönkre megy akkor majdnem annyiba kerül a javítása mint maga az autó? És hogy alig van az országban ahol elvállalják a javítását egyáltalán? Kaphatok egy javaslatot autómataváltósra, hogy melyiket lenne érdemes választani? :D

2019. szept. 9. 18:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy öreg Mercim. Másfél millió km volt benne, de az automatával sosem volt gondom. Most egy automata Mazdám van, az is teszi a dolgát szépen.

Még korábban volt egy manuális váltóval szerelt Mazdám. 160.000 km után váltót kellett cserélni benne.

Én azt mondom, mindkettő lehet taposóakna és örök életű is. A karban tartás persze nem árt.

2021. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Arról miért nem írnak hogy spéci dolog az automata olajcsere ? Ezt nem lehet házilag tenni . Mert aki rátöltöget az nem csereli , X ezrenként a műhely megteszi atszivattyúza feltölti 100 000 Ft kb mindennel . Sajnos a féknél is X ezrenként cserelni kell nem pótolni . Azok sem teszik többségben ezt akiknek ez telik ....
2021. jan. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#12: Milyen autón 100.000 Ft egy váltóolajcsere?

Nekem DSG-be 36.000 Ft a gyári (!) olaj és szűrő, a munkadíj meg kb plusz egy óra rezsi óradíj az olajcsere mellett...

2021. jan. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az összesen mennyire jött ki?
2021. jan. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mármint nekem?

36.000 Ft + óra munkadíj, ahova régen hordtam az 5.000 Ft nettó, most egy típusra spsecializálódott szervízbe hordom, így 10.000 nettó.

Tehát kb. 48.000 Ft


#12

2021. jan. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
R Scenic ,csak 3 helyen vállalták volna , mindenhol több hetes varólista , gyári mindennel számlával 93 rongy .
2021. jan. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A DSG váltó olajcsere 48000 Ft a az nagyon jó!
2021. jan. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!