Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókereskedő átverés ellen...

Autókereskedő átverés ellen tehetek még valamit?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem autót. Már hazafele kigyulladt a motorellenőrzés lámpa. 1 héttel később tudtam elvinni szervízbe. Kiderült, hogy egy 250-300 ezrest tételt cserélni kell. Tudok-e ezzel valamit kezdeni, akár jogi úton, úgy, hogy megérje?


Amikor kipróbáltuk, nem volt ilyen probléma, illetve mivel a kocsit külföldről hozták, a foglaló után frissen szigorított műszakin ment át (amin így át sem mehetne).


Az okoskodók kedvéért, arra nem volt pénzem, hogy mint az 5-7 autót leszervizeltessem, mielőtt megveszem.


Az autókereskedést felhívtam, arról magyaráztak, hogy teljesen természetes ez, ezekkel számolni kell, de ez nem volt feltüntetve, nem volt látható, nem említették meg. Miután kicsit agresszívabb stílusra váltottam, mert nem akarta abba hagyni a magyarázkodás, lényegében rám vágta, hogy akkor várja az ügyvédi papírt, a feltüntetett hibával.


2019. szept. 13. 17:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

Miért nem néztétek át az autót mielőtt megvettétek?

Tehát átnézni nincs pénz, de majd a hibák javítására lesz.. tök logikus

KPM vizsga (ha arra gondolsz) a fékeket, felfüggesztést, lámpákat stb nézi, nem fogják motorikusan átnézni neked az autót.

Amúgy ha legalább annyi fáradságot vettél volna, hogy viszel magaddal egy szerelőt hibakódolvasóval, akkor esélyes, hogy ki lett volna olvasva a hiba vétel előtt. De gondolom te vagy az aki a kutast lebassza, ha 5000 helyett 5200 megy bele.


Ui.

Miért kéne feltüntetni, hogy egy használt autóra még költened kell? Mit hittél? Gyárit veszel?


Borzalmas a magyar emberek kultúrája ezen a téren is

2019. szept. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Direkt leírtam. Egyrészt. Ne én legyek már a hülye azért, mert az eladó hazudik. Azért nem néztem át, mert nem 2 órára vettük a várostól, ahol élek. Ez eleve költséggel jár, ha minden egyes alkalommal, messzire megyek elmenni egy autót. Emellett, ha mindegyiket megnézetem, és kiderül, hogy rossz, akkor is kuka, szóval kb ugyanitt járnék. Ezért nem nézettem meg. Nem egy 10 milliós kocsiról van szó, ami mellett ez zsebpénz lenne, de kérlek továbbra se én legyek már a hülye, azért mert a másik hazudik és csal.


Borzalmas igaz. Az, hogy ezzel a tátott szájjal megyek a faszerdőbe, és mindent magamra vállalok a k**csög kereskedő helyett, ez a normális igaz? Befeküdni a sz*r rendszer alá, igaz?


Mit hittem? Hogy azt az autót veszem, abban az állapotban, ahogy le van írva és fel van tüntetve. Rohadtul nem volt hozzá téve, hogy szar a motor.

2019. szept. 13. 17:37
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nézd..

Autót nem veszünk úgy, hogy mi magunk nem értünk hozzá, vagy nem viszünk valakit, aki ért hozzá.

Nem kell MINDEN autót átnézetni, amit megnézel. De ha már eljutsz addig, hogy valamelyik tetszik, kielégíti a szükségleteidet, kipróbáltad, még mindig tetszik, akkor azt utána át illik nézetni.


Szigorított amúgy nem is olyan szigorú, csak a neve az. Vettem én már munkáskocsinak olyat, amin szarrá voltak a fékek kopva, már a kézifék nem is működött effektíve. Na szerinted ha azt nem szűrték ki, akkor egy esetleges motorhibát észrevesznek?


Milyen autóról van szó egyébként? A 250-300 ezres tétel azért nem éppen az alsó kategóriában szokott fogyó alkatrész lenni.


Érthető, hogy dühös vagy, ugyanakkor felelőtlen.

2019. szept. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Le mered írni mi volt a baja ?
2019. szept. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Vezérműláncot kell cserélni, békesség kedvéért meg nem írom le autót mert nem kötözködésért jöttem ide. Tök mindegy mit vettek észre, mit nem. Ezt a hibát ők kiolvasták és kiütötték. Ergo ezt eltitkolták, elhazudták.
2019. szept. 13. 17:54
 6/22 anonim ***** válasza:

Pereld be őket, aztán vagy nyersz, vagy még többet buksz. Meg kell tanulnod, hogy ebben az országban az emberek jó része abból él, hogy a másikat átb@ssza. Ez mellett tévedés azt hinni, hogy csak a kereskedők ilyenek, a magáneladó pont ugyanúgy átver vagy még jobban.

Egyébként a külföldről behozott autónál nem tudsz csinálni semmit, mert a kereskedő simán ráfogja, hogy ők ezt már így hozták be és nem is tudtak róla.

2019. szept. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

A vezermulanc az gáz, jöhet egy, jó kis per.

2 év és pár 100e ftodba fog kerülni de ha addig nem számolják fel a kereskedést még pénzed is lehet

2019. szept. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Örülj neki hogy kigyulladt a lámpa!

Hallottam olan kocsiról, amit márkaszervízben úgy "javítottak meg", hogy kihúzták a motorhiba lámpát. Most gondolj bele egy ilyet fogsz ki...

2019. szept. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Te sajnáltad a rongyos 5-10 ezret az átvizsgálásra, a kereskedő meg rohadtul hallgat arról, hogy a 10-15 éves autókon bizony esedékes szokott lenni egy kis karbantartás néhány százezerért.

Mindkettőtök hibás.

2019. szept. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%
Csak polgári perben lehet esélyed - de abban biztos nem lesz, mivel a vezérműszíj/lánc egy kopó alkatrész, ráadásul olyan, amiről pontosan tudni mi a csereperiodusa. Ha nem adott neked papírt a kereskedő arról, hogy nemrég lett cserélve és a km alapján már csereerett akkor biztos bukó. De amúgy is. 100-bol 1 pert lehet megnyerni ilyen esetekben.
2019. szept. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!