Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon bénának érzem magam a...

Nagyon bénának érzem magam a vezetéshez, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most tanulok vezetni, idáig 15 órám volt. 9 órával ezelőtt kezdük el a kanyarodás, 3 órával ezelőtt a mindkét irányba kanyarodás. A váltás 1-2 közt megy. Az elején még nagyon tetszett a vezetés, aztán ahogy kezdett egyre nagyobb tétje lenni, annál rosszabb lett. Az utolsó óra után itthon csak feszült voltam majd egy óra múlva zokogásban törtem ki és közel jártam a pánikrohamhoz. Folyamatosan az oktatóm szavait hallom vissza fejemben, hogy miket csináltam rosszul. Hogy fejlődnöm kéne, lassan vezetek, hezitálok, miért nem kanyarodok be gyorsabban, amikor meg próbálok gyorsabb lenni, akkor meg hogy miért nem nézek szét rendesen, veszélyes helyzetet teremtek, ha lassan megyek akkor dühösek lesznek a mögöttem vezetők, lassúak a reflexeim, lasú vagyok... Tudom, hogy nem mehet rögtön elsőre tökéletesen, de túl soknak érzem.

Egy nagyon lejtős megyeszékhelyen egyébként.



2019. szept. 15. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd abba, es ot ev mulva kezdd ujra.


Eretlen vagy hozza, stresszelsz (valoszinuleg nem csak vezeteskor, de mas elethelyzetekben is), ez igy tenyleg nem fog menni.

2019. szept. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy neked ez nem megy, mint nagyon sok embernek. Nem kell mindenkinek autót vezetni, főleg meg ha nincs is érzéke hozzá.

De biztos jönnek majd ide hogy már pedig menni kell annak, ha másként nem akkor válts oktatót.

Tudom ezzel nem segitelek az autózáshoz, de van éppen elég tragédia az utakon , minden nap több is .

2019. szept. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked szerintem előbb rutinpályán kéne sokat gyakorolnod, csak utána a forgalomban.
2019. szept. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne vezess. Nem kötelező.

Ha ez ilyen stresszel jár számodra, akkor inkább jegeld a témát egy időre. Az egészséged többet ér.

2019. szept. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem arról van szó, hogy éretlen lennék. Közelebb járok korban a 30-hoz mint a 20-hoz, így 5 év nem sokat segítene.

Szorongásra és depresszióra vagyok hajlamos.

Az a baj, hogy párom nem vezethet, így én vagyok az akinek le kellene tenni a jogsit mert szüksége lenne a családnak valakire aki tud vezetni.

2019. szept. 15. 23:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Jól sejtem, hogy nő vagy, és még lényegében soha nem vezettél?

A nem csak annyiból érdekes, hogy általában a nők érzékenyebbek, sokszor azt is kudarcként élik meg, ami nem is kudarc, de ezen egy rossz oktató esetleg még rontani is tud, ha nem biztat, hanem elbizonytalanít.

Nem vagyok híve annak, hogy "azonnal válts oktatót", inkább azt tanácsolnám, hogy próbáljátok a gyakorlás előtt megbeszélni a problémákat, az nem feltétlenül baj, ha az oktató szigorú, de próbáljon segíteni, tanácsot adni.

Az autó vezetés megtanulásának egyetlen módja van, a gyakorlás. Azt már most fogadd el, hogy neked a kötelező 30 óra gyakorlás kevés lesz, ne akard a hátra lévő 15 órába belezsúfolni a sikeres forgalmi vizsgához szükséges alapok megtanulását, nem vagy egyedül ezzel, sokan vizsgáznak le 50-60, vagy akár több gyakorlás után, ami persze plusz pénz.

Vissza térve az oktatóra, ha nem találjátok a közös hangot, akkor muszáj váltani, de az teljesen megszokott, hogy követelnek tanulóktól, általában picit többet, mint amire képes, de azért biztatni is kell a tanulót, és segíteni.

Abban nincs semmi rendkívüli, ha valakinek kell közel 10 óra is, mire a saját sávján belül közlekedésre ráérez, a kanyarodásban is lehet támpontot adni a tanulónak.

Jobbra kanyarodáskor "típushiba", hogy idő előtt egyenesbe tekeri a kormányt, lényegében rossz sávba kanyarodik, nem várja meg, amíg beér az autó a saját sávjába - ezen is segít a gyakorlás.

A balra kanyarodás még rosszabb, mert hosszú utat kell megtenni, és nem is látja át a tanuló, hogy milyen íven kell haladni. Itt illik az oktatónak némi támpontot adni (nézd meg hová kell érkezni, és nézd végig az útszakaszon, ahol haladni fogsz - segít, ha van járdasziget, lámpája a gyalogosnak, mellette kell elhaladni)

Lassú haladás, lassú gondolkodás, cselekvés - teljesen természetes, azért van az autón kit a T betű, hogy mindenki lássa, tanuló gyakorol. (egyébként, ha T betűvel 60-al haladsz a városban, akkor is meg fognak előzni)

"Tudom, hogy nem mehet rögtön elsőre tökéletesen, de túl soknak érzem" - ahogy már írtam, az oktatók általában picit többet követelnek, mint, amire a tanuló valójában képes, ami az érzékenyebb tanulókra frusztrálóan hathat (amit egy jó oktató érzékel, és módosít a stílusán)

2019. szept. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Menni fog, csak nem szabad feladni. Neked több időre van szükséged ahhoz hogy megtanulj vezetni, ahogy nekem is. Nem érdemes előbb vizsgára menni, csak amikor már az oktatód is úgy látja. Én 60 óra után mentem az elő vizsgámra, de még nem kellett volna. A vizsga előtt egy héttel volt egy órám amikor nagyon stresszeltem a vizsga miatt, kb. mindent elrontottam amit lehetett, az oktatóm szerint 60-szor buktam volna meg ha vizsga lett volna. Nem is mentem át elsőre, de utána nem sokkal már az oktatóm mondta hogy szerinte mehetek vizsgára. Másodszorra átmentem 74 óra után.
2019. szept. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ismerősök között nézz valakit akivel tudsz egy kicsit gyakorolni valmi nagy városszéli placcon. Nyugodt körülmények között hátha megjönne az önbizalmad.
2019. szept. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!