Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumicsere, hogy is van ez?

Téli gumicsere, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Kezdő autós vagyok és hát jön a tél. Nincs téli gumim jelenleg. Azt nekem kell megvenni valahol, vagy bejelentkezek gumicserére akkor ott is tudok vásárolni megfelelőt vagy ott csak cserével foglalkoznak?

Ha nekem kell megvenni milyen adatokat kell néznem? 185/60/R14 es ezt tudom.


2019. szept. 16. 20:05
 1/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Menj el egy gumishoz és beszéld meg vele, a legtöbb helyen adnak tanácsot és meg is rendelik, aztán mikor megjött felrakjak
2019. szept. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam, hogy pl felénk a gumisok elég nagy hasznot ráraknak a gumira, én inkabb azt ajánlom webshoprol rendelj, én a 4 gumin kb 15 ezret spóroltam, mintha gumisnál vásároltam volna. Mielőtt gumit választok ADAC teszteket nézegetek elsősorban, és belövöm hogy az adott keretemből melyiket vegyem.

Szóval inkább rendelj,mert még szállítással együtt is olcsóbb, majd azt vidd a gumishoz.

2019. szept. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó de, hogy rendeljek ha nem tudom milyen adatokat kell néznem? 😬
2019. szept. 16. 20:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Annyira sok adat nincs azért...


Fogyasztási index: Téli guminál nem kell nézni, mindegyik sokat fogyaszt

Nedves úti tapadás: na ezt már kell nézni! C alá nem adnám... A a legjobb és G a legrosszabb.

Zajszint: szintén baromság mert minden gumi 68-72 dB-es.


Én ilyet használok:

[link]


Nagyon nagyon meg vagyok vele elégedve és az ára sem rossz.

2019. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Az a számsor az pont jó, azt kell nézned.

Meg azt hogy téli legyen és a márka az már amelyik szimpatikusabb.

2019. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

+1 a #2 válaszolónak neten jóval olcsóbban megkapod,mint a gumisoknál.

Már írták előttem is 185/60/R14 téli.

Én az indexekkel nagyon nem foglalkoznék,nem egy Lexus ls 600-ról van szó,viszont egyre figyelj legalább a középkategóriából keress gumit.Pl Barum az egyik ár-értékben a legjobb.

2019. szept. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Régebben volt, hogy a lehető legközelebbi gumishoz menetem és ott vettem meg a gumit amit egyből fel is raktak. Egyszerűen nem volt időm, energiám, hogy a neten bújjam a gumis webáruházakat, utána meg várjam a futárt. Így egyszerűbb volt, nem érdekelt, hogy pár ezer forinttal drágább.

Csinálhatod ezt, vagy megrendelheted netről. A gumi mérete a leglényegesebb: 185/60R14 legyen mindenképp! A terhelési- és sebességindex is érdekes lehet, bár gondolom ez valami kis autó és nem nagyon fogsz 160-180km/h fölött haladni vele. Így az egyszerűbbek is jók. Márkából az ismertebbek közül nem nyúlsz mellé (Continental, Michelin, Goodyear, Dunlop, Pirelli, stb). Ha árérzékeny vagy, akkor választhatsz olcsóbb márkákat is, de én egy Hankook/Kleber szintnél lejjebb nem mennék, hiszen a gumi egy nagyon fontos biztonsági alkatrésze az autónak.

Ha érdekel a téma, nem csak le akarod tudni minél gyorsabban, akkor a neten van fent rengeteg cikk, gumiteszt, ami segít a választásban.

Röviden szerintem ez a lényeg. Gumisnál véve egyszerűbb a dologod, de általában drágább. Ha te rendeled, olcsóbb, de foglalkozni kell vele.

2019. szept. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. szept. 17. 17:15
 9/9 rmokus86 válasza:

Esetleg még annyit hozzátennék, hogy számít a gumi kora, van rajta egy DOT szám pl. DOT 1719 (első két számjegy a gyártás hete, második kettő a gyártás éve).


Próbálj minél újabb gumit kérni, 1-2 évesnél régebbit nem vásárolnék (tehát DOT 0118 a minimum).


Nem fognak szeretni érte mert szeretik a régi beragadt gumikat elsózni.

2019. szept. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!