Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17"-es alufelnin használok...

17"-es alufelnin használok 225/45 R17-es nyári szettet, ugyanebben a méretben megvehetem a téli gumikat is?

Figyelt kérdés
2019. szept. 17. 18:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az alufelnik 95%-ban FESTVE vannak, azért eszi meg a só mert lehorzsolod leütöd a festéket, és sohasem mosod le. de ilyen kondíciókkal ugyanúgy eszi az autót is.


télen nyáron aluval járok, és nem eszi a só.

Ez ilyen össznépi hobbi hogy télen okádékul kell kinéznie a kocsijuknak. :D

2020. nov. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom... én télen is mosom az autót. Sosincs rajta vaskos retekréteg. De tudom mire gondolsz, szoktam én is olyat látni.

Az autóm még csak most lesz 3 éves, de még csak karc sincs az alufelniken. A felnik külső részét minden kocsimosáskor aprólékosan megtisztítom. A belső részét csak kerékcserékkor, miután leszereltem. A belső, küllők mögötti legapróbb barázdát is makulátlanul tisztára mosom, mintha csak akkor jött volna ki a gyárból. Van aki szerint "jóvanazúgy" koszosan, meg "felesleges lemosni, mert úhy is koszos lesz", én szeretem ha legalább szezon után teljesen tisztán van elrakva.

Szóval én is télen-nyáron aluval járok és semmi baja nincs.

2020. nov. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Egyébként vicc, hogy 2020ban is megy ez a "télen nem teszünk alufelnit" marhaság, közben az autók 80%a már alufelnivel fut télen is. A festett acélfelni hamarabb elkezd ocsmányul rozsdázni, minthogy az alut kikezdje a só. És ha az alut ki is kezdi a só, nem olyan csúnya, mint a rozsdás acélfelni.
2020. nov. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!