Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Félek a vezetéstől?

Félek a vezetéstől?

Figyelt kérdés

42 óra és 1 bukás után meglett a jogsim, viszont félek vezetni

Egyik haverom autóját vezettem (nem közúton) és 2x is lefulladtam, amin tanultam teljesen más,ennek gáz és kuplung lassan, rövid a váltója, amin tanultam ott meg még gáz sem kellett és gyorsan tudtam indulni(és a váltója sem rövid)

Szóval csak olyat tudok vezetni mint amin tanultam, az rögzült be, a családi autónak hasonló a kuplungja mint a haveromé, ezért nem merem vezetni, valamint attól is félek, hogy balesetet okozok

Mit tudnék csinálni, hogy ne féljek ennyire?



2019. szept. 25. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
21%

Automata váltós kocsit veszel. Azon csak gáz és fék pedál van. Nem fullad le.

P=parking (letiltja a difit)

R=hátramenet

N=üres

D=drive (előre menet)

Kaparni nem ajánlatos vele mert nem tesz jót a váltónak.

2019. szept. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
#1 kérlek ezt mondd a régi Mercedes váltóknak 😂😂
2019. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel már van jogsid, kiviszed az autót egy forgalomtól kieső helyre, és gyakorold az elindulást, váltásokat.


Én Tesóm SX4-t nem bírom kulturáltan kezelni, amin tanultam Swiften annál 1 óra után ráéreztem, valamint amit magamnak vettem Civic-et a 140 lóerő ellenére, szépen selymesen kezelem a váltót, de tudom sportosan is használni.


A lefulladásra meg figyelni kell lámpánál, mert valaki reflexből elindul mögötted és nem számít rá hogy megáll az autód, ebből már voltak és lesznek is koccanások míg autó van a földön :D

2019. szept. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos erre csak a gyakorlás a megoldás🤷 lassan óvatosan vezetgetsz azzal az autóval, pár hét és ráérzel.
2019. szept. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1-esről ez a zene jut eszembe xd

[link]

2019. szept. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Beülsz, és ráérzel az autóra. Én már 4 hónapja vezetek egy autót azzal mondjuk az első "egyedüli" vezetésemen se voltak gondok, hasonló volt mint a tanulóautó csak 3x annyi erővel. Gyakorolj 20 percet úgy, hogy elindulsz 1cm-t, megállsz aztán újra amíg rá nem érzel a kuplungra, kocsira. Onnantól már csak napok kérdése és ezzel is tudsz vezetni.

Nemrég vezettem faterom tdi golfját azzal majdnem lefulladtam 3x úgy, hogy már vezettem 10ezret legalább.

(Még az órákon se fulladtam le.)

2019. szept. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Meg kell szokni az adott autót és gyakorolni kell akár kisebb utakon először 20-30 km/h-val, aztán ha az megy akkor főút 40-60 és így tovább. Én leraktama jogsit és utána 2 és fél évig nem vezettem. Ezután lett kocsim ésd elkezdtem vezetni és én is lépten nyomon lefulladtam és szerencsétlenkedtem (pedig így utólag belegondolva nem túl érzékeny a kuplungja a kocsimnak) de ugyan ezt csináltam mint amit leírtam és egész jól belejöttem pár hét után. Szerintem természetes hogy félsz, én is tök ideges voltam, még volt hogy remegtem is miután kiszálltam a kocsiból egy kicsit nagyobb út után de megszokja idővel az ember és utána minden természetesen jön majd. Ez egy éve volt pontosan és most meg már nem is kell figyelnem hogy óvatosan engedjem a kuplungot meg hogy mikor váltsak stb. mert minden természetesen jön.

Szóval csak szép lassan szoktassad magad a kocsihoz és gyakorolj, először lassabban és kihaltabb helyeken aztán szép fokozatosan.

Ja és ráadásul én is úgy tanultam vezetni hogy egy aránylag újabb bmw520d-t vezettem ami nagyobb erősebb kocsi és kényelmesebb irányítani, és most egy kis nissan micrám lett ami egy teljesen külön világ tehát nekem is éles váltás volt

2019. szept. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!