Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1,2-es kocsit érdemes erőltetni?

1,2-es kocsit érdemes erőltetni?

Figyelt kérdés

Nekem 1,2-es kocsim van, ugye ez nem aszfalt szaggató. Azt mondták többen hogy amikor elindul a kocsi, a kettesig jó ki kell húzatni. Én sose szoktam, úgy tapasztaltam hogyha már tovább nyomom a gázt egyesbe akkor erőlködik nagyon és semmiképp sem tesz neki jót. Ha nagyobb emelkedőn kell menni felfelé akkor is szenved egyesben.


Érdemes kihúzatni hogy ne lustuljon el, vagy nem?


2019. szept. 29. 11:36
 1/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%
Nekem is 1.2 60 les motoros az autóm. A mindennapokban 3000ig szoktam huzatni... De ha sietős,vagy ritkán előzők akkor se szoktam 4e fölé...
2019. szept. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem dízel ezt forgatni kell hogy menjen nyílván csodákat azért ne várj tőle
2019. szept. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy ellustul és mi az, hogy kihúzatni?


Ésszel kell váltani és kész, nyilván egy 1.2-est nem fogsz 1,5-nél elváltani, de nem is kell 4-5 ezerig pörgetni.

2019. szept. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2019. szept. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy 1,2-est nem kell és nem is szabad 4ezerig nyomatni. Ismerőseim beszélték a kocsikról hogy 1,2-est pörgetni kell mert ellustul. Nem igazán értek ezzel egyet, de nem vitatkoztam.
2019. szept. 29. 14:06
 6/9 anonim ***** válasza:

1-es és 2-es fokozat között nagy a különbség az áttételben, emiatt felváltáskor sokat esik a fordulatszám. Ezért ha csak mondjuk 2000-ig húzatod ki az egyest, akkor visszaesik kb. 1000-re a fordulatszám, ahol szinte semmi ereje nincs a motornak. Ilyenkor persze elkezded padlózni, hogy gyorsuljon valamennyire és ez az, ami a legjobban árt a motornak.

Tehát 1-esben 3000-3500 ig simán kihúzathatod és a váltás után akkor lesz ilyen 1800-2000 között a fordulatszám, ahol van nyomatéka a motornak.

2019. szept. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Erőltetni semmilyen motort nem szabad. De egy 1,2 benzinesnek nem sok 4000 fordulat.

Meg nagy fordulaton pont nem erőlködik a motor, ott sokall könnyebben megy mint alacsony fordulaton.

2019. szept. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írja!


Nekem 1,3 van, 90 ló és nem erőltetem, de sokkal jobban húz ha 3-4 ezernél váltok. Nem lesz baja.

2019. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igaz hogy jól húz 3 ezer körül, de én meg azt vettem észre a kocsimon hogy erőteljes a motorhang ha jobban húzatom. Nekem már úgy tűnik hogy valami baja van. Asszony tulajtól vettem fél éve, 1 tulajos a kocsi, nekem előtte sose volt 1,2-esem. Eleinte amikor beindítottam és mentem vele szinte hangja se volt a kocsinak. Azóta meg ahogy írtam erőteljesen dörömböl, szóval nem tudom hogy nyomjam e neki vagy se. Amióta használom olyan mintha turbó is lenne benne.


Köszi az eddigi hozzászólásokat!

2019. szept. 30. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!