Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Enyhe fékezéskor kattog-ropog...

Enyhe fékezéskor kattog-ropog a jobb első fék. Mitől lehet, volt e már valakinek ilyen tapasztalata? (Olvasd végig)

Figyelt kérdés

Sziasztok?!


Adott egy 2008-as 1,4 Dsi ufó Civic. Enyhe fékezéskor kattogó-ropogó hangot ad a jobb első fék, de ha erősebben lépek rá nincs hangja. Ugyanakkor korán reggel mikor még be lehet párásodva és úgy indulok el vele nem csinálja egy darabig és esőben egyáltalán nem.

A tárcsában és a betétekben is pár ezer km van, viszont a betéteket a második szervízben ahol voltam kicserélték a rezgéscsillapító lemezekkel együtt újra. Miután ez sem jött be a tárcsát kióráztam, a legnagyobb átmérőn 0.05-ot ütött, tehát azt sem hiszem, hogy gondot jelentene.

Az első szervízről nem nagyon szeretnék beszélni, mert ott konkrétan úgy megszívtam, hogy eddig a két helyen 300,000Ft-ot hagytam ott (mindegyik hivatalos autószervíz...).

Egyébként vezetés közben semmit nem lehet érezni ebből és másra nem is jelentkezik, csak enyhe fékezésre, viszont kivülről elég hangosan lehet hallani, főleg kisebb sebességnél.

Nagyon idegesítő és elkeserítő, hogy már 2 helyen sem tudták megcsinálni, ezért próbálok neten segítséget kérni..



2019. okt. 1. 15:48
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Jövő héten megpróbálkozok mégegy szervízzel, de már előre félek...

Viszont most próbakör és ha nem jó akkor lehet, hogy idegállapotba kerülök..

Ha véletlenül megtalálnák a hibát beírom.



Addig is ha valakinek, van valami ötlete az ne tartsa magában!

2019. okt. 3. 00:05
 12/32 A kérdező kommentje:

[link]


Közben még töröm az agyam, tanulmányoztam a lecserélt betéteket és felmerült bennem az a kérdés, hogy normális e, ha így néznek ki a belsők?

2019. okt. 4. 16:27
 13/32 anonim ***** válasza:

Tehát ezek az új betétek amiket cseréltek a második szervizben?

Mert ha igen akkor egyáltalán nem normális hogy így néznek ki. Egy élete végén járó betét esetén inkább bár ott sem mondanám hogy minden rendben.

Mintha a dugattyú nem húzna rendesen vissza, vagy akár még nagyobb is lenne a mozgása mint normális esetben.

2019. okt. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Na nem, már megint félreértettem a dolgot. Tehát ezek a régi betétek. Viszont ismétlem, ebben az esetben sem éppen gyanú mentes a dugattyú.
2019. okt. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
A régi betétek amik, valójában nem is régiek, mert pár ezer kilóméteresek, a kettő között látszik a másikon a futófelület kicsit, de egyáltalán nem kopottak.
2019. okt. 4. 19:27
 16/32 A kérdező kommentje:

Időpontot jövő szerdára kaptam, de idegembe megint ránéztem.

Nem tudom ez még mennyire gáz?!

[link]

2019. okt. 8. 17:37
 17/32 anonim ***** válasza:
Nehéz megmondani a kép alapján, nem látszik igazán kirívónak, aztán fene tudja, lehet ha élőben látnám más lenne a véleményem. Kíváncsian várom a fejleményeket.
2019. okt. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

[link]

Ez viszont szakadt amit csak most vettem észre, gondolom már van benne kosz bőven.

Kérdés hogy a leírásomnak megfelelő hiba illik e rá.

2019. okt. 8. 18:22
 19/32 anonim ***** válasza:
Hibának hiba, és elkeserítő hogy egyik szerviz sem vette észre, de egészen biztosan nem produkál olyan hibajelenségeket mint amiket tapasztalsz.
2019. okt. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

A dugattyú körül 100% hogy nincs kiszakadva a gumi?

Ha visszarakod a "régi" betéteket és felszereled a helyére a nyerget szólj valakinek hogy pumpáljon a fékre, közben meg figyeld a dugattyút hogy mozog - e. Hátha látszik rajta valami abnormális.

2019. okt. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!