Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hülye kérdés! :D Miért nincs...

Hülye kérdés! :D Miért nincs az átlagos személyautókban a hátsó ülés fordítva?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy miért kb. az összes autóban úgy vannak a hátsó ülések hogy az első szélvédő fele nézzenek? Mármint nem lenne biztonságosabb ha pont fordítva lenne? Mint pl a kisbuszokban: [link]


Így ugye ha baleset történne nem állna fent a veszély hogy kirepülünk az ülésekből sőt még a helyből is több lenne mivel nem lenne a lábunk előtt az első ülés.


Bocsi mégegyszer a hülye kérdésen csak ma elgondolkoztam rajta, gondoltam megkérdezlek titeket is:D


2019. okt. 2. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az emberek nagy százaléka jól be is hányna egy ilyen autóba, mert ki akar hátrafelé nézni, mikor lehet előre is?
2019. okt. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én csak a biztonságra gondoltam illetve a helyre, hogy több lenne, de lehet igazad van hogy nem lenne a legjobb élmény:D Bár tömegközlekedési eszközön is "hátrafele" néznek az emberek:D
2019. okt. 2. 19:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hülye az összes tervező :-)


Sok ember nem is bírja a menetiránynak háttal ülve utazást még a buszon, vonaton sem, de akiknél ez nem gond, annak is jelentősen lerontaná a komfort érzetét, ha menet iránynak háttal beültetnél egy szűk dobozba, ahonnan szinte semmit nem lát, az elől ülőktől teljesen el van szeparálva, ha gyerek nem is látják...

Az sem biztos, hogy biztonságosabb a menetiránynak háttal ülve utazni.

2019. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom láttál-e már személyautót, hátrafelé nemigen lenne lábtér, vagy csak legalább 30-50 cm nyújtással, a két ülés között felesleges holttér lenne, az egész nem lenne gazdaságos.


Biztonságosabb sem lenne, hiszen biztonsági övvel előre felé sem fogsz kirepülni. És az egész sokkal kevésbé lenne komfortos hiszen általában ismerősök, család utaznának így, akiknek zavaró lenne, ha sem egymást, sem az utat, történéseket nem látnák. Hátra nézva sofőr sem látná, mit csinálnak a mögötte ülők, ez egy kisgyerekes család esetében nem olyan jó.

2019. okt. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igazatok van tényleg egy hülye ötlet volt.Bíztam benne, hogy most megváltom a világot :D na nembaj majd legközelebb:D
2019. okt. 2. 19:10
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy volt hülye ötlet. Azért mert pár ember ezt írja, ne titutáld már magad annak.

A 4. és 5. szintű önvezetés gyakorlatilag a szembe-fordított ülésekkel operál. Ugye a sofőr és anyósülés lesz háttal a szélvédőnek. A Mercedes is számol ezzel, valamint a Panasonic is demózott már efféle enteriőr koncepciót. Valamint cikket is láttam már a megváltozott elrendezésből adódó utasbiztonsági változtatások kidolgozásáról. Új típusú légzsákos védelem stb.

2019. okt. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!