Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha jog robogóról, vélemény...

Yamaha jog robogóról, vélemények tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A 90es évekbeli kistestüre gondolok.
2010. júl. 15. 21:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a legjobb alternatívák városi közlekedésre. Pici, könnyen elférsz a sorok között, jól gyorsulnak, végsebb tiltós elektronikával 55kb anélkül 70. Ezeket még japánban készítették, nem nagyon van bajuk, nekem is hiba nélkül megy, csak tankolom, és napi 50kmert megyek melóba és haza. Fogyasztás kb 2,5L ha normálisan közlekedsz, ha digit üzemmódban mész(full gáz, fék, full gáz, fék) akkor felmegy 3,5L -re. Sisaktartójába könnyen elfér egy zárt sisak, fékeik jók , és csak 60kg az egész robi, míg nagytestűek 100kg körül vannak, na meg azok már csak kb 3,5Le sek, míg régi jogok 7,2Le. kisebb súly, nagyobb erő. Hátrány: Ha nagydarab vagy, nehezebben férsz el rajta, és a 10"os kerék nem éppen szereti a kátyúkat. Én ezt úgy oldom meg, h nem megyek bele:D HA lehet 3YK blokkos gépet vegyél (alváz szám is ezzel kezdődik) Mert azok a legjobbak. Tehát ZR JOG, SUPER Z, Next Zone. Artisticot sztem már nem érdemes venni, az túl öreg. Egy elfogadható példány kb 60-70ezer körül mozog.
2010. júl. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


Megvettem tegnap a robogót.Yamaha jog 3kj (fine selection) a 3kj sorozatból az utolsó tipus 96os évj.


Hát mit is mondjak,eddig nagyon megvagyok vele elégedve.

végseb:55-60 teljesítmény:6,3LE

2010. júl. 16. 15:43
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

55-60km/h végsebesség az lóf@sz, az én F12-esemnek annyi az utazósebessége.

Ja és kényelmesebb is.

A véleményem az hogy hülyeséget csináltál hogy megvetted.

Gondolj bele.

50 a megengedett a városban. A robogó igaz hogy max 45-öt mehetne de ezt senki se nézi már.

Mész 50-el tehát majdnem csumagázon a városban. Ez szted jót tesz a robogódnak? főleg ilyen melegben nem tesz jót neki mert könnyen túlmelegszik. Am lehet hogy azt az 50-et kevésnek érzed majd mert az autók simán lehagynak, általában a tanuló autókon kívül senki nem megy már 50-el a városban. Én egyszer odahúztam neki a városban és 70-el hasítottam, amikor megelőztek. Hidd el, nem jó érzés amikor jön szembe vmi és közben előznek téged, és majdnem letúrnak az útról hogy ne ütközzenek.

2010. júl. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%

3,5 le egy nagytestú robogó????

Te el agy tévedve.

Pont hogy a nagytestú 7-8 LE és a kistestű 3LE.

Újabb motor, jobb teljesítmény.

A jog rövid minarelli blokkos, álló hengeres. Ez egy régi típusú blokk.

A nagytestű robogók többsége(Neos, Ovetto, Rally, F12 AC, SR50 www, Aerox, SR Stealt, F15, F12 LC) hosszú blokkos minarelli, fekvő hengerrel.

2010. júl. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ez teljesen gyári állapotu,még a tiltós elektronikával.

Ja és ez is fekvő hengeres minarelli.

A forgalomra visszatérve,nem zavar mert egy kisvárosban lakok és itt értelmesen közlekednek az emberek.

Városon kivűl meg mehetek én akár 100al is ,úgyis zsinórba előzgetnek az autók.

A Sebessége meg nem zavar mert van egy régi honda cb 900,ha sebességet akarok,csak azzal nem olyan praktikus vásárolni járni :)

2010. júl. 16. 16:21
 6/17 A kérdező kommentje:
Ja és az egyik nagyon fontos szempont az volt ,hogy a lábtartó része egyenes padozatu legyen.Ott fér el a rekesz sör :)
2010. júl. 16. 16:27
 7/17 anonim ***** válasza:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 16:05


Nem vagyok eltévedve kicsit sem, a régi jogok 7,2Le voltak , a 3KJ meg 6,3Le, és a mostani nagytestűek igen, 3,5Le körül vannak. Nincs ebbe tévedés. És jogok fekvőhengeres rövid minarellik, csak a legrégibb állóhengeres.

2010. júl. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
[link] jééé aerox is 2kwtehát, kb 2,6Le.
2010. júl. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Én is azért kerestem 90es évekbelit mert ezekbe még van erő rendesen.


Nézegettem újakat is de azok mind ilyen 2,2-2,6kw körüliek voltak.(gondolom azokból is kilehet szereltetni a fojtást/tiltást de nemakartam még majd azzal is kinlódni) ja meg ezekhez az újakhoz alkatrészt se lehet olyan könnyen tallálni mint a jog-hoz.A jog a világ legismertebb és alkatrészekkel legjobban ellátot robogója.

2010. júl. 18. 11:37
 10/17 anonim ***** válasza:

Én 95-ös Gilera Typhoont néztem anno és semmi erő nem volt benne. Ennyit a 90-es évekbeli robogókról.

Vettem végülis egy 2000 utáni nagytestűt és az rögtön ugrik gázadásra.

2010. júl. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!