Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha jog robogóról, vélemény...

Yamaha jog robogóról, vélemények tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A 90es évekbeli kistestüre gondolok.
2010. júl. 15. 21:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha alapvető karbantartásokat nem csinálják meg, persze h nem megy úgy. Azona régin cseréltél volna görgöt, ékszíjat, nyomorugót , máris jól ment volna.
2010. júl. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy Jog Next Zone Super Z van. gyári 50es 3yk blokk street fighterre lebontva, könnyű görgőkkel, kék kuplung rugóval, daytona gyújtás, Stage 6 kipu. kb 3.5 litert eszik úgy h nyélen megyek vele. hiba nélkül. mázlim volt mert nagyon olcsón vettem, de mocskosul megy, szóval az autósokkal sincs semmi bajom mert sokszor nem is érnek utol :D a motorja hibátlan és megölhetetlen, én csak ajánlani tudom! és Grat. a robogódhoz amit vettél, hidd el jó döntés volt. És jobban jártál h nem egy ilyen olasz ócskaságot vettél.
2011. jún. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 zolika101 válasza:

Minden tiszteletem a jog-nak, de én nem láttam még ezekből 3,5 lóerőnél nagyobb gépet. :-)

Jó lenne ezt helyre tennétek fiúk, mert ez marhaság amiket itt írtok. Azt értem, hogy sz@arrá tuningolt gép tud többet is, de az más kategória. Ár-érték arányban nem egy elfogadható dolog, de ez már teljesen szubjektív dolog. Szóval a régi 90-es évekbeli jogok tudtommal cy50-es minarelli blokkal szerelt példányok. 50 ccm, rövid blokk, fekvő henger, és léghűtés. Végsebességük 60 környéki ha nincs a variátora blokkolva. (+-5km/h)

Nem kell ezt túlmisztifikálni. Ja és még valami. A gyári km órák elég pontatlanok. Nálam van most egy példány ami simán 15km/h-al többet mér a valósnál. Elég vicces,de büszke a tulaj milyen gyors. :-)

Egyébként magam is használok jog-ot, a méretei nevetséges mai szemmel nézve, de alkalomszerű használatra van, így rohadtul meg vagyok elégedve vele. Alkatrész gombokért van hozzá, ha nincs széttaknyolva az egyik leg megbízhatóbb régi generációs robogó.

2014. júl. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Zolika101 ott a pont! Minden szavad tökéletesen igaz!

Már készültem leírni a dolgokat, de te leírtad helyettem. :)

A kérdezőnek: Jó választás volt az a típus, alkatrész van hozz, megbízható gép, és a többi yamahákat is ugyan ezzel a fekvőhengeres blokkal szerelik, annyira bevált a széria (tudom, mert úgy mond:motoralkarész "boltos" vagyok)

2016. ápr. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Annyit azért még hozzá tennék, amivel nem értek veled egyet, hogy Épp a lóerőkben tévedsz.

Ugyanis 3,33 (1984-től az első Jog-okkal) -től 6,2 -ig (2001-ig jog-ok) lóerőkkel gyártották, az azutániak igencsak szarok lettek lóerőben. (Ezt az infót a Yamaha Scooter listából szedtem ki)

2016. jún. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Aki pedig az Artistic és Next Zone robogókra azt mondta hogy régiek, nos Nézzen már utána, miket is írkál itt össze vissza :D Artistic(1989-től gyártják)és NextZone (1991-től)... Artistic (5,032LE)régebbi mint a NextZone (5,18Le) mind kettő 3Kj fekvőhengeres, és kiváló teljesítményű motorral szerelt. ezen bevált példányok után érdeklődött a kérdés feltevője. Így nem értem miért írtad azt, hogy ezeket ne vegye... Pont ezek a legbeváltabbak.
2016. jún. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Norbi658441 ***** válasza:
Nekem 2013-as Piaggio Typhoonom volt,gázadáskor egyből repesztett szemaforoknál mindíg én voltam az első végsebessége alattam 80km/h volt bedőlve+hátszéllel.Mostanába vettem egy 125-ös Honda PCX-et és nagyon bevállt kicsit féltem,hogy 4ütemű és lomha lesz de sehol semmi pik pakk-60km/h és már túl is léptem a megengedett sebességet a városba,ennek a végsebessége 110km/h.Vehettem volna váltós sportmotort aminek a sebessége 130km/h de én városi célra használom meg iskolábajárásra szóval maradt a robogó és szerintem jól döntöttem.
2016. júl. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!