Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amikor forgalmi vizsgára...

Amikor forgalmi vizsgára mentetek már teljesen jól vezettetek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy már nem hibáztatok a gyakorlás során? Manőverezések mindig sikerültek?

45 órám van, nem mondom hogy marha profi vagyok, de azt gondoltam érdemes lenne lassan megpróbálni egy vizsgát.

Ha arra várok, hogy profin menjek vizsgára, akkor vehetek még vagy ugyanennyi órát. Sokszor érzem, az oktató csak az időt húzza, csak a lóvét hordatja velem.


2019. okt. 3. 08:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én időmben még volt rutinvizsga is. Így addigra a párhuzamos/merőleges parkolásokat y-fordulást, kézifékes indulást, stb. már jól begyakoroltatták velem. Ettől függetlenül még ma 19 év elteltével is előfordul hogy szűk helyre beparkolva korrigálnom kell. De ez vizsgán is megengedett. A vizsgaútvonalakat pedig többször is körbejártuk, az oktató elmondta hogy hol mire figyeljek. De ettől még a "jól vezetéstől" nagyon távol voltam. Levizsgáztam, de az, hogy valamennyire rutinos vezetőnek érezzem magam, teljes nyugalommal egy kicsit se izgulva üljek autóba és olyan természetes legyen autót vezetni, mintha csak sétálnék az utcán, még bőven egy-két év elteltével történt meg. Vizsga előtt nagyon nagy hibáim már nem voltak, de azért még izgultam persze. Ha sokat hibáztam volna, akkor szerintem az oktatóm javasolta volna, hogy gyakoroljunk még. Neki azért van viszonyítási alapja, sok tanulója volt és tudja mit várnak el vizsgán.
2019. okt. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy is teljesen más úgy vezetni hogy nincs melletted senki ilyenkor derül ki hogy nem is vagy olyan profi. A legtöbb kezdő vezető (és a rutinos is) vét hibákat.
2019. okt. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én ezt nem is vitatom.

Csak nem tudom azt, hogy egy tanuló mikor van készen a vizsgára.

Az oktatóm sokszor még belenyúl a kormányba/pedálba, nem hagy önállósodni, ígérget hogy csináltat próbavizsgát, amit a többi tanulójával megejt 30 óra körül, semmi tétje nincs, mert azok is buknak többször rajta, nekem meg 45 óránál az se volt még. Ezzel a lendülettel meg jártatok hozzá még vagy 1 évig.

Tanácstalan vagyok, kérjem e vizsgára magam.

2019. okt. 3. 09:14
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Kérd, a legroszabb ami történhet az az hogy megbuksz de legalább tisztába vagy azzal hogy mi nem ment jól.
2019. okt. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem menj el a családban valakinek a kocsijával valami félreeső útvonalra és vezess ott egy pár száz kilométert.


Te agyilag nem tűnsz alkalmasnak a vezetésre, parázol, bizonytalankodsz, félsz a felsüléstől.


Ezen a gyakorlat változtathat, ahhoz viszont gyakorolni kell, viszont ez a tanulókocsiban rengeteg pénz. A rokon kocsijában meg csak a benzinköltségbe kerülne, 20 ezer Ft-ból mész 1000 km-t. Legalább szokod, és rájössz, hogy vezetni nem ördöngősség.

2019. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szerintem menj el a családban valakinek a kocsijával valami félreeső útvonalra és vezess ott egy pár száz kilométert.


Ja, mert ez agyilag teljesen oké, ugye? Jogsi nélkül vezetni 1000km-t.


Nem tudom miből szűrted le, hogy alkalmatlan vagyok. Abból, hogy nem tudom más milyen tudással megy el vizsgázni? Hát akkor gratulálok.

2019. okt. 3. 09:38
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Abból a bizonytalankodásból, ami a süt a kérdésedből, abból.


Folyamatosan a hibáidra koncentrálsz - sőt, eddig 45 óránál tartasz és próbavizsgán gondolkodsz még mindig - más meg 30-ból levizsgázik és viszlát tanulókocsi! És nem, ezek nem azok, akiket az apjuk már a tanfolyam előtt megtanított vezetni! Én is úgy mentem oda, hogy előtte csak dodzsemet vezettem, erre az első úton mentünk a szomszéd faluig, amivel nem is volt baj, de kifelé, meg vissza Debrecen egyik legforgalmasabb útján haladtunk, volt besorolás, ahol 5, vagy 6 sáv ment egy irányba...


Szóval a gát az agyadban van, és amíg az ott van, addig valóban alkalmatlan vagy a vezetésre, ezen meg lehet sértődni, de attól a jelenség még valós marad.


Úgy nem lehet vezetni, hogy nem hiszed el magadról, hogy képes vagy elvezetni egy autót!


Ezért írtam, hogy menj el valakivel vezetni alsóbbrendű utakra (ahol nincs rendőr), hogy magabiztosságot szerezz!


És itt most hadd térjek vissza a fent leírt első alkalmamra! Nyilván nem arról szólt az oktatónak ez a döntése, hogy lássa, hogy mennyire vezetek jól, hanem arról, hogy mennyire vagyok magabiztos, mennyire parázok be, hogyan fogadom a váratlan helyzetet, és hogy benne bízok-e.


Ha valóban részt akarsz venni a forgalomban, akkor a fejedben teszel rendet először. Vagy dönthetsz úgy is, hogy a forgalomban soha nem biztos semmi (ami valós), és te viszont ezt nem akarod feldolgozni, kezelni, ez neked sok.


Akkor viszont járj busszal!


Ennek most semmi köze ahhoz, hogy bántó-e, amit írok, vagy hogy hogyan esik neked. Ha ezt nem teszed rendbe, soha nem fogsz vezetni.

2019. okt. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"... más meg 30-ból levizsgázik és viszlát tanulókocsi!"


Más meg 60 óránál vizsgázik le, a másik meg 80-nál sem. Benne vagyok most, látom és hallom, hogy a nagy átlag nem vizsgázik le 30 órával.

Kár ez az össze hasonlítotgatás, kinek mi sikerült még mi nem 30 órával.


Menjek több száz km-t ott ahol nincs rendőr. Hol élsz te? Tudsz gondolkodni?

Ha mégis lesz rendőr, vagy okozok egy balesetet, netán önhibámom kívül történik valami, egy életre ugrott a jogsim te nagyokos.

2019. okt. 3. 11:05
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Látod, hogy parázol? Megállít a rendőr, balesetet csinálok... Így nem érdemes kocsiba ülni.


Nyilván nem egy országjárásra kell gondolni, hanem olyan harmad, meg negyedrendű utakra, ahol nem hogy rendőr, de még a mezőőr sem nagyon jár! Ilyen Salakszentmotoros-Bivalybaszanád összekötő utakat keress, ott lehet kocsikázni.


De ha nem akarod, nem érted meg.


Ha meg oktató lennék, akkor én sem azon dolgoznék, hogy a kicsit is önbizalomhiányos tanulóimban azt az érzést erősítsem, hogy igenis képesek rá! Inkább jöjjön csak vissza 60-szor, végül is ebből élek.


Apropo, mennyibe kerül most egy óra vezetés?

2019. okt. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A harmad meg negyedrangú útjaiddal csak annyi a probléma, hogy közelébe sincs a forgalmi vizsga helyzetéhez. Se lámpa, se zebra, se körforgalom, se gyalogos se biciklis sem semmi. Dehát okoskodni azt lehet.
2019. okt. 3. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!