Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés
Le Minh Tri nevű felhasználó kérdése:

Honnan tudjam, hogy még bent vagyok-e a harmincas zónába vagy sem, ha elfelejtettem vagy nem jut eszembe?

Órákon sokszor elfelejtem, de igazából nem merek kimenni az útra, mert félek hogy a főútra megyek ki úgy hogy nem adok elsőbbséget. Legtöbbször rosszul teszem mert még a harmincas zónában vagyok.

Keress kérdéseket hasonló témákban: KRESZ, harmincas zóna, harmincas övezet

okt. 4. 16:34  Privát üzenet  

A válaszok
dirtboy nevű felhasználó válasza:

zónát úgy érted hogy egy egyszerű 30as tábla volt vagy pedig zóna tába?

első esetben a következő útkereszteződés oldja. másodikban pedig kell lenni zóna vége táblának.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont okt. 4. 16:41 Privát üzenet

Ne felejtsd el.

Ha mégis elfelejtetted, akkor menj 30-cal a következő zóna vagy zóna vége tábláig.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont okt. 4. 16:58 Privát üzenet

Na jó, ezt fogalmazd át mert ez így kínai nekem!

Honnan nem mersz kimenni? Miért nem adsz elsőbbséget?

Nem értelek!

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont okt. 4. 17:19 Privát üzenet

Ez valóban értelmetlen.

Az érthető, és tanulóknál szinte természetes, hogy nem tudja, hogy 30-as zónában van-e még, vagy mér elhagyta -sok felé kell figyelni, ebből fakadóan is elbizonytalanodik.

A 30-as zónában is kell elsőbbséget adni, nem értem a kapcsolatot a zóna és a "főútra megyek" problémával, vagyis lehet sejtem, de az nem hangzik jól: fogalmad sincs mi történik körülötted.

Tanulóknál ez is előfordul, ezen csak gyakorlásokkal lehet javítani.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont okt. 4. 18:43 Privát üzenet

Érthetetlen a kérdés!

Akármilyen zónáról hablatyolsz, ha egy mellékútról kifordulsz főútra, akkor elsőbbséget kell adni. Talán attól félsz, hogy 30-nál többel fordulsz? :D

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont okt. 4. 22:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit lehet tenni ha elfelejtettem odaírni a kötvényszámot?
A harmincas években 10 ezres lakosú vidéki város lakói találkozhattak traktorral?
Most vettem egy Suzuki GS 500 F-et,44.900km.8 éve volt már ilyen motorom, de már elfelejtettem, mikor kell nagyszervízt csinálni. Gyertyacsere, vezérműlánccsere, szelephézag,...
Szombathelyen kellet hagynom az autót egesznapra egy fizetos helyen. (08:00-18:00) szerintem 100 forint óránként. De nem tudtam befizetni a díjat mert nagyon siettem es...
Lefestettem a lemezfelniket, alapozó + 2 réteg festék. Lakkot elfelejtettem, holnap még fújhatok rá vagy felesleges?
Elfelejtettem a kreszt mit csináljak?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!