Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan győzzem le a félelmem?

Hogyan győzzem le a félelmem?

Figyelt kérdés
Kb 10 éve szereztem jogosítványt és most olyan helyzetbe kerültem, hogy vezetnem kell, vettem 4 óra gyakorlati órát plusz mentem kb 30km-t eddig nem nagy forgalomban, de most városban kell majd vezetnem és eléggé izgulok, hogyan csináljam hogy ne izguljak? Kicsit tartok a sávváltástól vagy hogy elsőbbségadást nem adom meg.
2019. okt. 6. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább ne vezess ebből semmi jó nem fog származni.

Félve hogy közbe össze csinálod magad , isten őrizzen minket.

2019. okt. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

" Kicsit tartok a sávváltástól vagy hogy elsőbbségadást nem adom meg." - közhely, de ha kellően figyelsz, nem csinálsz olyat.

Rutint szerezni csak gyakorlással lehet, de ha megvan az alap, és óvatosan, körültekintően vezetsz, nem csinálsz balesetet.

Azt javaslom, kezdetben lehetőleg ne vezess még este, szürkületben, nappal sokkal jobban látsz mindent, nem bizonytalanít el pluszban, hogy nem is látod rendesen mi történik körülötted (esti vezetésnél sokszor van az úgy)

2019. okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mikor kell vezetned?

Nagyobb városba ajánlott bemenni olyankor, amikor ott is viszonylag gyér a forgalom, és ez általában a vasárnap, dél, kora délután... nagyon hasznos lehet ha végig mész olyankor azon az útvonalon, amelyet majd hétköznap, nagyobb forgalomban kell majd megtenned.

A 30 kilométer gyakorlás nem sok annak tudatában, hogy vezetni készülsz... gyakorolni kell, ha forgalmasabb utakon kell vezetned, akkor előtte forgalmasabb utakon is kell gyakorolni.

2019. okt. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha teheted válassz olyan útvonalat ami könnyebb neked. Pl én is úgy járok be vidékről budapestre hogy autópályán keresztül ameddig csak tudok mert utálom a városi forgalmat. Persze ez hosszabb út km-ben nézve tehát több a fogyasztás de nekem a kényelem és a nyugalom miatt megéri. Ha van rá lehetőséged te is próbáld meg ezt, aztán ha jobban megy a vezetés akkor próbálgassad a várost is. De ha nincs erre lehetőség akkor meg annyi hogy legyél nagyon óvatos. Ha nem muszáj akkor ne menj a gyorsabb sávokban, kerüld az előzést és a jófejkedést (ez alatt azt értem hogy ne állj meg mindig hogy beengedj valakit egy mellékutcából magad elé vagy hasonló). Próbálj meg a megengedett sebességgel menni vagy akár picit lassabban (csak ne annyira hogy feltartsad a mögötted lévőket). És figyelj nagyon mindenre. Ha valaki más mögött mész nem kell annyira figyelj a gyalogosokra a lámpákra stb. mert ha az előtted lévő elkezd lassítani akkor neked is kell tehát elég ha az ő példáját követed. Én ezeket csináltam mikor elkezdtem vezetni mert én is féltem és izgultam de idővel jobban oda tudtam figyelni meg csillapodott a félelmem és akkor próbálgattam merészebb dolgokat is (mint pl belvárosban vezetés péntek délután)
2019. okt. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Városban nagy bajt nem tudsz csinálni, ha figyelsz, mert lassú és általában sűrű a forgalom.
2019. okt. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!