Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem le vezetéstől...

Hogyan győzzem le vezetéstől való félelmem?

Figyelt kérdés

Nem merek önállóan volán mögé ülni, csak ha tapasztalt sofőr is van mellettem, de akkor sem vagyok kicsit se magabiztos. Nem tudom mi váltja ki a félelmemet vagy miért jött egyáltalán elő, mert mikor még az oktató volt mellettem, tudtam, hogy bármikor belenyúlhat, nem hibázhatok nagyot, de így, hogy tudom, hogy nincsenek pedálok a másik oldalon, minden önbizalmam elszállt. Úgy érzem, hogy nem tudom érzékelni az autó határait, folyton rettegek szűkebb helyeken, hogy hogyan fogunk elférni egymás mellett a szembejövővel, pedig simán elférünk stb.

Hatalmas bizonytalanságba kerültem és nem tudom hogyan tudnék ezen változtatni...

Valaki volt már hasonló helyzetben? Pszichológus tudna segíteni szerintetek?



2015. júl. 11. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalat szerzéssel. :D
2015. júl. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlás, az is egyedül, amikor magadra vagy utalva. Érdemes zárt vagy nagyon gyér forgalmú útszakaszokat választani ehhez. Ha már megfelelően érzékeled az autó határait és a pedálokat, jöhet a következő ugrás: mindez a forgalommal és táblákkal együtt, előbb ismerős helyeken, majd másutt.
2015. júl. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyesmire találták ki a nagy fekete német prémiumautókat. Tudod azok nagy tekintélyt parancsoló gépek, egyiken csillag, másikon vesék, meg van amelyiken karikák.


Ilyenekben ülve, ha jönnek szembe, nem kell agyalnod hogyan fértek el, a másik autós fogja egyedül megoldani.


Félni sem fogsz, mert nagyok és biztonságosak, önbizalmad is lesz ugyanezek miatt, plusz még, hogy kényelmesek is nagyon. Valamint megtalálható bennük mindenféle radar, ha szűk kis utcába tévednél vagy ilyesmi.


Én ilyen autót választottam elsőnek, a csillagost és egyáltalán nem bántam meg. Sokkal könnyebb ilyen autókkal közlekedni.


Persze gyakorolni azért kell, minél többet vezetsz, annál jobban fog menni!

2015. júl. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

az elején szerintem sokan küzdenek ezzel. amíg mellettem ült egy vezetni tudó ember, nekem is nagy mellényem volt. aztán mikor végre kikönyörögtem a kocsit, azt sem tudtam merre van az előre :D


aztán az élet úgy hozta hogy lett saját autóm, egy 100 éves kis roncs, amit legalább nem kell sajnálnom ha beletolatok egy oszlopba, vagy meghúzom valahol. onnantól, hogy nem ült mellettem senki, és nem kezdhettem el hisztizni hogy jajj, én ezt nem tudom megcsinálni, rögtön a megoldásra koncentráltam, és nem a problémára.

nyugi, a másik autós sem hülye, ha látja hogy bénázol, majd kikerül, vagy lassít. az a lényeg, hogy nagyon figyelj, és ha bizonytalan vagy, akkor se ess pánikba.


itt nem a pszichológus a megoldás, hanem a gyakorlás. higgy magadban, képes vagy rá! :)

2015. júl. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!