Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » KRESZ könyvek mennyire frissül...

KRESZ könyvek mennyire frissülnek évente?

Figyelt kérdés

Van itthon egy 2016-2017 kiadású könyvünk, ebből tanulhatok, vagy meg kell venni a 2019-es verziót? Mennyit változik évről évre? Vagy csak üzlet miatt adnak ki mindig újat?


Ha esetleg érdemes lenne vennem melyik kiadót ajánljátok?


Köszönöm :)



2019. okt. 7. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi. Néhány kiegészítő szabály talán került bele,de azokért meg felesleges újat venni,hiszen max néhány db van és azok se lényegesek.
2019. okt. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tanulhatsz belőle felesleges újat venni.

Pár kisebb jogszabályok kívül max annyi a változás, hogy új kessz táblákat vezettek be. Ennek nem sok jelentősége van.

[link]

2019. okt. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akár egy sok évvel ezelőtt kiadott KRESZ könyvből is lehet tanulni, csak az azóta bekövetkezett változásokat kell hozzá tanulni (megnézed az interneten)

Nem változtatnak minden évben a szabályokon, azok is többnyire kisebb módosítások, de jó, ha tudod az aktuális szabályokat, nem egy már elavultat tanulsz meg.

Pl valamikor a jelző rendszerrel ellátott vasúti átjáró előtt 30-ra le kellett lassítani, most át lehet robogni az adott útszakaszon érvényes max sebességgel, ha előtte meggyőződtél, hogy az bizonságos.

Régen a kijelölt gyalogos átkelöhelyen elsőbbség illette a gyalogost, ha az kelépett az úttestre... ma már akkor is meg kell állni a jármű vezetőknek a zebra előtt, ha a gyalogos még a járdán van, de vélhetően át szeretne menni az átjárón (ez egy fontos módosítás volt, viszont sok régen vizsgázott jármű vezető még mindig a régi séma szerint közlekedik, pedig ez már nafyon régi módosítás)

Ezekhez hasonló változások, módosítások, újítások lehetnek egy régi KRESZ könyvből tanulás során, de az alapok szinte semmit nem változtak.

Egy 1980-as kiadású könyvéből is tanulható a párhuzamos közlekedésre, vagy a villamos pályával ellátott úttesten közlekedésre vonatkozó szabályozás.

2019. okt. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 belapus ***** válasza:

[link]


Itt mindig megnézheted az éppen aktuális változatot.

Úgy rémlik, idén néhány új tábla és annak magyarázata került bele.

2019. okt. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeket!


Igen, én is gyanítottam, hogy alapjaiban biztos nem változott már régóta, csak hát ugye az embernek le kell vizsgázni, amit nem lenne jó elavult tananyag miatt bukni, de így már megnyugodtam :)

2019. okt. 7. 21:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Képzeld el mi lenne, ha minden évben változna a kresz😄
2019. okt. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, küldök Neked e-mailben egy kresz könyvet, ha adsz egy e-mail címet. Én ebből tanultam, mikor még nem voltam az E-titanba regisztrálva. De jó a "régebbi" is... Továbbá, ha nem értessz valamit, Nagyon szívesen segítek Neked.
2019. okt. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!