Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw-sek, audisok, mercisek,...

Bmw-sek, audisok, mercisek, ti TÉNYLEG, VALÓBAN lenézitek vagy leszóljátok a NEM prémium, kis katógóriájú autósokat és autójukat?

Figyelt kérdés

Régi és új Swift, Clio, Fiesta, Yaris, 206-os, 306-os, stb? Amennyiben igen, mi az amire büszke, büszkébb vagytok, vegyük ezt egyszemélyes közfelmérésnek, mert tényleg szeretném tudni. Rokoni, baráti körömben nincs

akit faggassak, kérdezzek ebben a témában, lásd. pl. Focus 2-es kombi, Fiat brava, 2006-os évj.-ú Swift, amilyük van... (mármint a bírátoknak, haveroknak).

Még anyit, hogy ha előttetek megy szabályosan, 90 max. 100-al egy fentebb említett vagy hasonló kisautó, azt feltétlenül megelőzitek vagy mentek mögötte tovább szabályosan? Ennyit akartam. Mivel nekem is ilyen kis kategóriás, 10 éves gépjárművem van.



2017. dec. 18. 18:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%

Nekem mercim van, én lenézem a cliot, a yarist, de a fiestát, swiftet nem. A kocka ladáktól mondjuk még tartok is és a kombi 1987es kadettnál is tiszteletet sugárzó követési távot tartok, ha leelőzöm akkor mindig biccentek is a sofőr felé a fejemmel.

Ha előttem megy akkor bizony előzök. Lehet tél, hó, köd, záróvonal, szallagkorlát, nem érdekel! Sőt, ha épp gyalog vagyok és olyan a szitu akkor futva eredek a nyomába és ha meg kell állnia a pirosnál, nincs kegyelem! Már előzöm is!

2017. dec. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

De ezt nem értem, a Fiestát és pont a Swift-et hogyhogy nem nézed le, de a Clio-t, Yarist meg igen?

S hogyan kell azt értelmezni, hogy a Ladásnak vagy a kocka Kadettesnek biccentesz? Ja hogy lejjeb húzódik és elenged, mert ő lassan megy? Akkor értem. Csak az előzőt nem.

2017. dec. 18. 19:14
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Én erre csak annyit tudok mondani, hogy:

"Gallus in suo sterquilinio plurimum protest."

2017. dec. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%

Nem nézem le, jártam én is hasonló kategóriájú autókkal.

Ha megy előttem 90-el, akkor általában megelőzöm, mert 100-110 körül szoktam menni. Ennek nincs köze a prémiumsághoz, pl. a kis 1.3-as Swiftel is hasonlóan közlekedtem, csak annál sűrűbben koppant a padlón a gázpedál.

2017. dec. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Aha, értem, köszi.
2017. dec. 18. 20:15
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Nekem van egy régi BMW-m, és egy Audim is, de én nem nézem le még a BKV bérletes embereket sem, nemhogy a Swiftet. Autószerető ember vagyok, mindent szeretek aminek van kereke (legalább 1).

De egyes BMW tulajok, akik megalapozták a márka rossz hírnevét, általában régen nehézsorsú emberek voltak, vagy lenézték őket valamiért, vagy szegények voltak, ilyesmi. És ők ezzel, hogy végre megvettek egy jó autót (a BMW), úgy érzik, hogy elértek végre valamit, és ezzel nemcsak önmagukat kell igazolják, hanem szükségesnek érzik, hogy a társadalom minden tagja elismerje, hogy igen, ők elértek valamit. Azonban a társadalom nem minden tagjánál jön ez magától, hogy elismerje, hogy milyen kemény autó a BMW, ezért a BMW-s gyerek tudatalatt elkezd szidni mindent, ami gyengébb, és nem BMW, hogy ezzel is rávezesse az embereket arra, hogy igenis csak az ő BMW-je jó, és hogy igenis végre jó döntéstt hozott az életben, elért valamit. Ez ilyen pszichológia, de a bunkó ismerőseim alapján a legtöbb emberrek illik ez a kis jellemző.

És amúgy nem megerősíteni akarom a sztereotípiákat, épp ellenkezőleg, írtam, hogy nekem is van hárombetűs és négykarikás is. Ezért, hogy ilyen kép alakult ki ezekről a márkákról, nem a gyártó tehet, sőt, pont az a baj, hogy a BMW nagyon jó lett, ezért számít mintaképnek is a bunkóknak, akik leszólják más autóját. Mert ugye nem a BMW-t szólják le, hanem más márkákat. Ilyen emberek vannak, voltak, és lesznek is, nem kell belőle nagy ügyet csinálni, csak az utóbbi években az internet miatt annyira elterjedt ez a bunkó BMW-s történet, hogy az már idegesítő.

2017. dec. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 dirtboy ***** válasza:
25%

én csak a régi swfiteseket nem csipázom.

amikor még fiat bravom volt fele ennyi nem akart versenyezni meg jött a seggembe mint mióta audival járok.

arra meg hogy sok már ránézésre is roncstelepre való de nyomja neki mint a töketlen inkább nem is mondok semmit.

2017. dec. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Buf ***** válasza:
0%

Abszolút nem érted a dolgot, ha van rá lehetőséged ülj be egy mercibe és kocsikázz vele egy órácskát, mindent érteni fogsz, nem lehet elmondani az érzést.

Mind a három más élményt nyújt, én mercis vagyok, ezért említettem ezt a márkát.

2017. dec. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem is a német trióból van az autóm, de nem nézek le senki mást, egyedül a KRESZT nézem, az meg ugyanúgy vonatkozik rám, ahogy bármilyen más autóra.


Max néha az idióta safőrőket nézem le például amelyik rááll 70-re és megy annyival főúton de lakott területen belül is, vagy minden egyes, még a legapróbb kanyar előtt is a fékbe tapos, na azokat utálom, és amint lehet leelőzöm autótól független.

2017. dec. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
18%
Nekem is egy22 éves fullos BMW-m van, előtte kocka ladával jártam. A ladával állandóan megállítottak a zsaruk, havonta egy-két alkalommal minimum. Már három éve a totál fekete üveges három betűs verdával nyomulok és azóta egyszer sem állítottak meg. A ladával minden szabályt betartottam, de ezzel az autóval bűn lenne szüttyögni a többi lúzer között. A bmw-vel akkor előzök, amikor kedvem tartja, záróvonal nem érdekel, balesetnél nem állok meg, a stop tábla egy vicc és különben is. Ezzel a kocsival nem állítanak meg. Nem tudom miért, de így van és ez jó. Sokkal felszabadultabb vagyok a ladás éveimhez képest. Egy hónapja Rétságnál sorban állt vagy tíz rendőr és egyszerre szondáztatta. Én nem tekertem le a fekete ablakot és nem is szondáztattak, csak mentem előre a többi kocsival. Ez van.
2017. dec. 19. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!