Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek is sokan az...

Szerintetek is sokan az autójukra keresnek?

Figyelt kérdés

Ismerősi körben sokszor látom, hogy lényegében azért dolgoznak, hogy fenntartsanak egy autót. Pl. keresnek 2-3k-t, ebből eltankolgatnak havi 50et, autó éves fenntartása, kötelzők stb, havi szinten 100 elmegy az autóra. Mert ugye nekik német/japán középkategóriás autó kell ilyen fizetés mellé(10+ éves autó), amire az egyik pl kötlező szervizre elköltött most 350kt.


Csak én látom rosszul, vagy tényleg a legtöbb magyar nem a fizetéséhez mérten választ autót?



2019. okt. 20. 11:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tudom, mi közöm más mire költi a pénzét bla bla bla, de aztán mindenki sír ugyebár, hogy nincs píízz
2019. okt. 20. 11:28
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem nincs igazad.

Akkor is fenntartja a verdát ha ruppotlan es mindegy milyen kategoria.

És igazuk van.

Inkabb kifizetem az auto költségeit minthogy a retkes Bkv ra kelljen ülnöm a sok prolival.

2019. okt. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Beviz Elek ***** válasza:
100%

"Csak én látom rosszul, vagy tényleg a legtöbb magyar nem a fizetéséhez mérten választ autót?"


Kezdjük ott, hogy rengetegen hitelre veszik az autót, tehát többet tejel mint amennyit a vásàrlás pillanatában ért és emellett az értéke is folyamatosan esik.


Nem az a probléma hogy sokan így csinálják, hanem az hogyha te ésszel kezeled a pénzügyeidet, akkor irigyek hogy te mit értél el.

2019. okt. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vannak igy igen, sajnos naunk is sokan megveszik 450 nettora a 7-8 millas uj autot termeszetesen hitelre, aztan elmegy törlesztőre 80 benzinre 40 egyebekre meg 50 es hoppa...
2019. okt. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, azért aki fél misit nettóban összeszed attól elvárna az ember egy kis gazdasági józan észt..


Egy 8 milliós kocsit az átlag Jürgen-nek terveztek, aki hazavisz havi nettó €3000

2019. okt. 20. 12:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Amiről írsz az elég szélsőséges eset. Van ilyen is, de azért nem általánosítanék.

Én is havi 2000-2500 km-t autózom a munkám miatt. Így nem keveset hagyok havonta a kúton. Egy viszonylag fiatalabb alsó-középkategóriás német autóm van. De azt sejtheted, hogy ennyi km nem városi szaladgálásokból jön össze. Megmondom őszintén, hogy ha megtehetem, nem egy 20 éves Swifttel autópályázom át keresztül-kasul az országot. Elhiszem, hogy költséghatékony megoldás, de vannak más szempontok is: biztonság, kényelem, stb...

Szervizben még az életben nem hagytam egy javításért 350 k-t, remélem nem is fogok. Legutóbbi kötelező szervizem kb ennek az összegnek a tizede volt.

Azt sem mondom, hogy csak az autómra keresek. Igaz, hogy nem szórom meggondolatlanul a pénzt. Ha valami drágább dolgot akarok venni, szeretek körülnézni, informálódni hogy hol olcsóbb. Amire kell, arra azért jut. És így is mindennel együtt, beleértve az autó költségeit is, havi 50-100e megy a tartalékba, pedig nem nyomorgok. Magyarországon élek, nem gondolom, hogy nem a fizetésemhez mérten vettem autót.

2019. okt. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Más, ha az autó munkaeszköz, meg aki vidékről ingázik be, de ezek az emberek mind pesten laknak, nem kéne nekik autó a munkájukhoz
2019. okt. 20. 13:25
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az valamilyen szinten szerintem is probléma, hogy manapság mindenkinek "kell" az autó, olyanoknak is, akiknek abszolút nem létszükséglet. Lehet hogy tömegközlekedéssel is fél órán belül elér mindenhova, de neki akkor is kell az autó, hogy megmutassa mindenkinek, hogy ő nem "proli". Tisztelet a kivételnek persze. Nemrég néztem 15-20 évvel ezelőtti videókat a városról. Ami azért nem sz őskorban volt, 2000-es évek környéke. Elképedtem, mennyivel kevesebb autó volt az utakon. És akkor sem éltek kevesebben Budapesten, mégis megoldották az életüket autó nélkül. Ezért van sokszor, hogy nem lehet haladni az utakon, vagy képtelenség parkolóhelyet találni, mert már annyi az autó.

Megmondom őszintén, én pont ezért, ha nagy ritkán Budapest belvárosában van dolgom, én inkább leteszem az autót, kifizetem a jegy árát és "proliskodom" a metrón, minthogy a dugóban üljek órákat és vadásszam a drága parkolóhelyeket. Ilyen esetben abszolút nem esik nehezemre tömegközlekedési eszközökre szállni. És nem érzem úgy hogy emiatt proli lennék.

Vidéken, és most ne valami kis falut érts ez alatt, hanem megyeszékhely, ha elment a buszom, akkor így jártam, fél óra múlva jön a következő. Este 10 után megáll az élet. Ha menni kell valahova és az embernek nincs autója akkor taxi, vagy gyalogolsz kilométereket.

2019. okt. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ez így van, ahogy írod. Én is Pesten élek, de nekem munkaeszköz a kocsi, így nincs mit tenni. Pest nem erre az autós forgalomra lett tervezve, egyszerűen nem bírja el a város. Meg a sok ingázó is rátesz egy lapáttal.
2019. okt. 20. 13:52
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon sokan az autójukra keresnek és nem gondolnak bele, hogy az éves fizetésük fele, KÉTHARMADA lazán elmegy az autóra.

Most csak a közvetlen ismerősi körből hozok példát. Huszonéves, szülőkkel lakik, 220-230 körül kereshet, hát vett egy külföldről használtan behozott viszonylag fiatal és jól felszerelt autót több mint 4 misiért, java részt hitelből. Még 4-5 évig fogja nyögni a hitelt és mire kifizeti, az az autó fele annyit nem fog érni mint amennyiért vette. És ha naponta megy vele 10 km-t oda-vissza akkor sokat mondtam, azt is java részt egyedül.

Én IT-ban dolozom, a munkatársaim java része közel egy misit visz haza nettóban (igen, pontosan tudom) és ha végignézel a parkolón mit látsz? Totál átlagos autókat, Ford Focusok, Golfok, stb. Ha van is pár 6-7 milliós kategóriájú autó, az is inkább egy szalonból elhozott közép kategóriás valami, nem egy BMW meg Audi, de még nem is csak egy Volkswagen.

Mondjuk az más kérdés, hogy mostanában már sokan nem az autójukra költenek erőn felül, hanem nyaralásra.

2019. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!