Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Átvert a kereskedő! Mit...

Átvert a kereskedő! Mit léphetek ez ügyben?

Figyelt kérdés

Volkswagen Passat VII 2.0 TDI-t vettem kereskedőnél, 3 gurigáért hoztam el, szóval nem is a kínálat aljáról választottam.

A gépet kifogástalan műszaki állapottal hirdette, vezetett szervizkönyvvel, friss műszakival.

Hát ehhez képest egy ótvar nagy fostömlőt adott el nekem, fél gurigát kellett ráköltenem egyből.

Nem működött a központi zár az autóban, újra kellett kábelezni. A szerelő azt mérte valami kütyüvel, hogy a gyárinál 3x vastagabb a fényezés. Azt mondta valószínű törve volt az autó.

Ki kellett cserélni valami pumpát is, meg szilenteket. A kocsiban olaj is alig volt, a nívópálca szinte teljesen száraz volt.

Cserélt még a szerelő több dolgot is, de nem annyira érzek ehhez, valami munkahenger is úgy szét volt kopva már, hogy kifolyt mellette az olaj.


A hirdetésben kifogástalan állapotban volt meghirdetve.

Ez átverés így nem? Mit léphetek? Visszavihetem?



2019. okt. 24. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Vinni kellett volna magaddal egy szakembert aki ért is hozzá. Itt van a festékvastagságot hogy lehet mérni.

https://www.youtube.com/watch?v=4JuxhXQ0QjM&t=331s

Ez amiket leirtál ez nem rejtett hibe egyik sem, ezt mind észre lehetett volna venni ha van egy kis szerelő vénád.

Lehet hogy átverés, se sokmindent nem igen tudsz csinálni, főleg meg hogy már meg is csináltattad.

2019. okt. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Elképesztő, hogy 2019-ben még mindig ott tartunk, hogy hozzá aboszlút nem értő emberek szerelő nélkül mennek megvenni egy autót, amit át sem nézetnek.

Legalább próba körre elvitted??

Mondjuk ezek olyan hibák amiket fel sem igazán tudok fogni, hogy nem vettél te magad észre. Nem tűnt fel, hogy rossz a központi zár amikor nem tudtad az ajtót kinyitni?? Mit hittél? Direkt ilyen?

Olajszintet sem vetted észre, hogy alacsony? Teljesen alapdolog, hogy megnézzük vásárlás előtt. Az olaj színe, és mennyisége sok mindent elárul az előző tulajról.


Egy használtan 3 milliós autónál egyébként az 500.000es szerviz nem olyan ritka dolog ám.

Így látatlanban azt mondom neked sikerült venned egy tekert, szétrúgott import kacatot

2019. okt. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nem nézted át rendesen az autót, nem tudsz mit tenni.


A központi zárat könnyen észrevehetted volna te is.

Ha szakival nézeted az autót, nézett volna festékréteget.

A valami pumpa nem tudom mi lehetett.

Próbakörön érzed ha a futómű nem jó, de átvizsgáláson ezt is megmondják.

Olajszintet tudsz nézni te is.

A munkahenger mellett tud úgy szivárogni a fékolaj hogy bontás nélkül nehezen észrevehető, de a kereskedő sem szedi caavarjaira az autót.

2019. okt. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát öcsém, téged sem az eszedért fizetnek!


"A szerelő azt mérte valami kütyüvel" Itt vége is a dolognak! Autót akarsz venni de sosem hallottad még azt a szót hogy festékréteg vastagság mérő???


Meg is érdemled a sorsodat! Lett volna eszed akkor a vétel előtt nézeted át a szerelővel!


Nem kell lépned semmit, ülj le szépen és tanuld meg a leckét hogy legközelebb mit kell másképp csinálni!

2019. okt. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd, de ott cseszted el, hogyha már hülye voltál és szerelő nélkül vetted meg, hogy elkezdtél rá pénz költeni, ahelyett, hogy asztalt verted volna a kereskedőnél
2019. okt. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Beviz Elek ***** válasza:

#5

Van most elég baja, felesleges azért is fizetni hogy elmondják mit hibázott.

2019. okt. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elek, igazad van, aki tud hozzáértő nélkül kocsit vásárolni, az ugorjon neki egy pernek is hozzáértő nélkül!


<facepalm>

2019. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Beviz Elek ***** válasza:

Tudom, túl összetett volt a hozzászólásom és nem sikerült értelmezni. Elnézést.


Az autón nem rejtett hibák voltak hanem a kérdező nemtörődömségből, a legalapabb átnézés nélkül vett egy autót "mert teccik a színe". Ezt tetőzve még ki is javíttatta a hibákat, tehát pontosan mit is tudna megvizsgálni egy szakértő?


Azért teljesen felesleges ügyvédet fogadni hogy magas órabérért meghallgassa majd elküldje annyival, "drága tanulópénz volt".

2019. okt. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

azért ez nem ilyen egyszerű, egyrészt a törés az rejtett hiba

központi zár az kérdéses

szilentcsere, az nem hiba, azt azonnal cseréljük minden használt kocsin

valami pumpa megint kérdéses...


ha3 misit rá tudott költeni egy autóra meg még egy felet a javításokra, akkor azt az 5-10 ezer forintot már rá tudja költeni az ügyvédre is.

2019. okt. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hová lettek a válaszok???
2019. okt. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!