Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motornak számít egy...

Milyen motornak számít egy Daelim VT?

Figyelt kérdés

[link] Külső jegyei alapján nagyon tetszik a fenti motor. Kicsit a Harley-Davidson V-Rod-ra is hajaz(főleg ezért tetszik). Igaz ez nem V-2-es...

Jó időben kéne munkába járni egy jó kis 125-ös. Napi 15 kilométert kell megtennie oda-vissza, javarészt városon kívül. 190 centi feletti a magasságom, a lábaim is inkább nyújtóztatni szeretem. Így lyukadtam ki a kiscirkálóknál. Ezenkívül Yamaha Viragót, Drag Start, Honda Shadow-t néztem. Érdemesebb inkább gyakoribb japánt választanom vagy boldog lehetek egy ilyen koreai kiscirkálóval is?



2019. okt. 27. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Életemben nem hallottam még erről a márkáról, úgyhogy utána néztem gyorsan. Alapvetően nem írnak róla rosszakat, átlagos minőségűnek írják.

A sarkalatos pont, hogy alkatrészt hogyan, mennyiért, milyen könnyen tudsz itthon beszerezni hozzá. Bontott alkatrész nem sok lesz, újat meg nem biztos, hogy egyáltalán tudsz hozatni, ha mégis, lehet horribilis áron. Ennek mindenképp nézz utána, ha ezt veszed.


Ami jobban zavar, hogy egy 125-ös, 2000-es, itthon ismeretlen márkájú, kétes alkatrészellátottságú motort valaki 500 ezerért ad :) Ez a motor véleményem szerint némi jóindulattal ér 350 ezret.


Nekem az első motorom egy 125ös 2005ös MZ volt, én is hasonlóan magas vagyok (196 cm), úgyhogy én supermoto mellett döntöttem. Végül azért adtam el, mert eszméletlen drága lett volna a legalapabb alkatrészek beszerzése, nem érte meg nekem. Úgyhogy pusztán erre a tapazstalatra építve azt javaslom, inkább valami ismert, jól bevált Japánt vegyél.

2019. okt. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Inkább japánt
2019. okt. 28. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor maradnak a japánok. Alapvetően 5-800 000 forint közötti összeget szánok motorvásárlásra, ebben benne kéne lennie a szerviznek, átíratásnak stb. is. Viragókat 4-500 000 forintért hirdetnek, Drag Star és Shadow árakban elég nagy a szórás. Van 500-ért és 1 millióért is... Nekem főleg azok tetszenek, mert kicsit dagályosabbak a Viragónál, meg valamelyest erősebbek is, főleg a Honda. Mennyivel érdemes számolnom utóbbi két motor esetében?
2019. okt. 28. 22:05
 4/4 anonim ***** válasza:
A 190 centiddel nemhinném,hogy kényelmesek lennének,maximum előretolt lábtartóval.A te alkatodhoz valami magasépítésű endúrót ajánlanék.Én 535 Viragot vezetek és 173 centi vagyok.Pont jó.Én a japánokat ajánlom,mivel japán motorom van.Koreai,kínai és egyéb szerzetekkel nincsen tapasztalatom.Nagyátlagban nem szoktak bajok lenni velük,kivéve az elektronika.Az gyalázat.Nagyrészt licenszek alapján készített járművek amiknél nem feltétlen kell vadászni a saját gyári alkatrészét.Elég ha csak az "eredeti" motornak az alkatrészeit keresni.Példának amit be linkeltél az egy Suzuki Marauder 125-nek lehet a licensze.
2019. okt. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!