Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Civil rendőr igazoltathat?

Civil rendőr igazoltathat?

Figyelt kérdés
Jelen esetben egy sötétkék Audi-ról van szó, benne egy kék villogóval.

2019. okt. 30. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyalogos rendőr is igazoltathat, nem számít a járműve.
2019. okt. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
A villogó nem számít. Igazolni kell magát. Tehát köteles a rendőrigazolványát úgy felmutatni neked, hogy azt érdemben fel tud ismerni. Kézbe nem adhatja, de nem elég csak elővillantani egy pillanatra. Természetesen olyan helyzetben, amikor azonnali kényszerintézkedésre van szükség, akkor utólag is megtörténhet ez, de rendőri mivoltát szóban ekkor is fel kell fednie. Polgárőr is igazoltathat, s talán más szervezethez tartozó is, de nem bárki, aki jogosult MKJ használatára.
2019. okt. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Az a rendőr szolgálatba van a civilnek tűnő rendőrségi autóba. Amúgy igazoltathat...sőt ha nincs szolgálatba és éppen csak úgy lézeng családostól az utcán ,te éppen ki tudja mit csinálsz amit nem kellene akkor egész egyszerűen szolgálatba helyezi magát és intézkedhet.

Ha ő civilnek tűnő villogós autóval akar megállítani és te nem állsz meg akkor majd miután megjelenik egy igazi rendőr autó megfogsz :D

2019. okt. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az RSZSZ14 szerint a rendőri intézkedést – ha az intézkedés jellegéből vagy a körülményekből más nem következik – a napszaknak megfelelő köszönéssel, a polgár nemének, életkorának megfelelő megszólítással és a tervezett intézkedés közlésével kell megkezdeni. Az intézkedés megkezdésekor az egyenruhás járőrnek tisztelegnie kell, és közölnie kell a tervezett intézkedést. Ha a rendőr nem visel egyenruhát, az intézkedés megkezdése előtt köteles a rendőri mivoltát szóban közölni, és - ha az intézkedés eredményességét nem veszélyezteti - magát a szolgálati igazolványával igazolni.
2019. okt. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

#4

Tényleg ezek az előírások? Akkor most elszomorodtam, soha nem láttam még rendőrt így viselkedni, mint amiket leírtál. :(

2019. okt. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Tényleg ezek az előírások? Akkor most elszomorodtam, soha nem láttam még rendőrt így viselkedni, mint amiket leírtál. :("


Velem mindig így viselkedtek. Nem is tudom, hogy hogy nem lehet ennek a roppantul "szigorú" előírásnak NEM megfelelni. Maximum úgy, hogy elfelejt tisztelegni.

2019. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

szerintem igen, de sosem álltam még meg civilnek se motorral, se autóval


mondjuk egyik esetben sem néztek ki rendőrnek, simán lehet, hogy az ebayről rendelt igazolvánnyal akartak volna átverni, és lehúzni némi pénzzel

2020. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!