Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen első autót vegyek?

Milyen első autót vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves lány vagyok, friss jogsis és egy ideje már gyűjtöm a pénzem a saját járgányra is, nagyjából 700-800 ezer körül keresgélek, ha esetleg teljesen elvagyok tájolva és ennyiért nem veszek normális autót akkor légyszi azt is írjátok le.

A családban nincs autó, tehát nem igazán értek hozzá, csak amit olvastam össze-vissza, illetve amit az oktatás során tanultam.


Milyen első autót ajánlotok friss jogsisnak?

Néztem opel astra h-t, ford focust, tetszik a vw golf is.

Inkább a ferdehátúak tetszenek, sportos kinézetűek, nem az ilyen kocka, régebbi típusok.

Autópályán valószínűleg nem lenne használva, max ha nyáron Balaton, vagy ilyesmi, de elég ritkán, inkább közúton.


A motorokhoz/típusokhoz abszolút nem értek, nyilván vinnék valaki hozzáértőt is a vásárlásnál.


A lényeg, hogy jól nézzen ki, ne kelljen vele sokat foglalkozni (szerviz, ilyesmi) és egy viszonylag jó fogyasztás sem ártana.


Ha tudtok valamilyen autót, ami ezeknek megfelel és ilyen hatchback stílusú, akkor nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!


Illetve, ha van rossz/jó tapasztalat mondjuk az opel astra H val kapcsolatban (2007-es körülit nézegettem) akkor azt is szívesen olvasnám.


Válaszokat előre is köszönöm!



2019. okt. 31. 17:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%
swift hiába néz ki fosul olcsó fentartású és megölhetetlen, de ha szopni akarsz akkor tudom ajánlani a VW-t vagy oplet, a ford még jó csak nem olcsó
2019. okt. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
42%
Ne kereskedőtől vegyél se magad több hozzáértővel menj előzetes szervīzben nézesd meg amit fizetsz .Ha nem mennek bele akkor hagyd ott . Golf Toyota Ford koreai gépek pár Opel jô , a motoruk tīpusa és a karbantartás a lėnyeges . Nézd meg a totalcar népítéletét ott lehet csemegézni ha leszűkíted a kört .
2019. okt. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Egyetértek az előzővel. A Suzuki Swiftet lenézik, pedig egy olcsón fenntartható, elnyűhetetlen autó.

Opel Astrából vannak jó évjáratok, ehhez talán más tud okosabbat mondani.

Ford Focus túl van árazva.

VW Golf se rossz választás, bár a Suzuki megbízhatóbb.

2019. okt. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

A suzuki swift abszolút nem tetszik és tudom, hogy nem így kellene autót választani, de egyszerűen nem akarok olyan dologra ennyit költeni, amire nem nézek rá szívesen..

Fontos még amúgy, hogy ne két ajtós legyen, utálom, ha előre kell dönteni az üléseket, csak kényelmetlenséget okoz szerintem.

2019. okt. 31. 18:37
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
Egyértelműen Ford Focus MK1 1.6 benzin. Ennyiért már jót kapsz. Nézz meg, próbálj ki párat, hogy legyen összehasonlítási alapod. Ha valaki netán százezer km futásteljesítmény alattit hirdet, nézd meg, hogy a kijelzett érték ne 0-val kezdődjön. ;)
2019. okt. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
29%
en ennyi penzert vettem egy 140es km-es, szinte makulatlan allapotu 2004es mazda3at. szerintem neked is megfelelne
2019. okt. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

Én egy 2007-2008 körüli kis Puntot vagy Grande Puntot ajánlok.

Olcsón fenntartható kis autó és elég sok csaj ismerősömnek van ilyen szóval gondolom tetszik nekik és valljuk be ez gy fő szempont a nőknél.

2019. okt. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm tényleg a szupergyors válaszokat, most azt hiszem utánaolvasok mindennek és megnézek egy halom videót, ha esetleg támad még valakinek ötlete azt is szívesen fogadom! Ment a zöld kéz :)
2019. okt. 31. 18:57
 9/20 anonim ***** válasza:
42%

Inkább az opel astra G t ajánlanám ennyiért. 2007-2008 körüliek, annyi idős mint a H astra amiket néztél, csak G astrából jobbat kapsz ennyiért. H astrában 800 ért még az alja kategória van.

Az ilyen golf 4 et meg ilyesmit felejtsd el. Fordhoz meg nem fűznék semmit. Nem vennék fordot.

2019. okt. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Amúgy ha már itt tartunk vannak autók amiben 250--300 ezer km is van, azokat is érdemes néznem vagy ilyen sokat futottakat inkább felejtsek el?
2019. okt. 31. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!