Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor meleg a radiátor (autó)?

Mikor meleg a radiátor (autó)?

Figyelt kérdés
1.6 benzines opel astra h-nál más is irta hogy 105 fokos a hütővize,szervizesem azt mondta ha 90 foknál nem meleg akkor baj van a termosztáttal (vadi újan vettem 5k km van benne) s 105 fokon nyit a termosztát s a ventinek 113at mondtak forumon,akkor a radiátor sem baj ha 90 fokon nem melegszik,ergó nincs benn viz ?

2019. nov. 7. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon össze keversz.

A radiátorban mindíg van folyadék és a termosztátnak ehhez nincs köze.

Tehát ha már 30-40 fokos a folyadék, akkor érezni kell hogy melegszik a radiátor.

2019. nov. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
na ezt akartam tudni koszonom,akkor nalam mi baj lehet h 90 foknal nincs melegseg a radiatorban ? a termosztatom nyit rendesen 105 fokon vissza is esik 104 103ra ?
2019. nov. 7. 11:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor elvan tömődve , koszolódva.
2019. nov. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Most vízhűtőről beszélünk, vagy fűtőradiátorról?
2019. nov. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
vizhütő
2019. nov. 7. 14:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Na azért abba hagyhatnád a hülyeséged. Én még itt becsületesen válaszolok és akkor hülyének nézed az embert.

Radiátort irtál először.

Ráadásul akkor minek nézed menetközben a vízhűtőt?

2019. nov. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

105 fokos hűtővíz az sok szerintem.... nem versenygépről beszélünk hanem sima autóról.


88-90 körül kellene nyitnia a termosztátnak és csak utána kezd el melegedni a HŰTŐRADIÁTOR.


Fűtőradiátor ami az utastérben van a műszerfal alatt...

2019. nov. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vannak autók, amik szeretik 100°C körül tartani a vizet, elsősorban emissziós szempontok miatt. Ha nem nyitna ki a termosztát, akkor megfőne a motor elég hamar. Hogyha nem megy feljebb, és ha a ventilátor is rendben kapcsol, akkor nincs itt semmi gond. Minden autó más, a gyártó által megadott adatok a lényegesek, nem a népi legendák. Ha 105 fokon nyit csak, akkor szerintem nem kell túlmagyarázni, hogy miért nem meleg a hűtőd 90 fokos víznél. Zárójeles megjegyzés: senki ne higgyen a modern autók vízhőfokmérőinek, még akkor sem, ha pontos értékek szerepelnek rajta. Ugyanúgy az ECU vezérli, mint minden mást, és iszonyatos módon csalnak, valójában csak közelítő értékeket mutatnak. Ha Celsiusra pontosan kell a hőfok, akkor OBD-n kell kiolvasni, mert az mutatja csak pontosan.
2019. nov. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!