Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mai világban érdemes új autót...

Mai világban érdemes új autót venni?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja a használt autó lutri, sokkal jobb egy új. Henry Ford is megmondta, a legjobb az új. Viszont én még csak nem is pár éves használtat, hanem egy 28 éves Corollát vettem 1.5 éve, belül nagyon szép, egyedül a rohadás a gond, műszakilag viszont teljesen rendben van, a rohadást leszámítva (nincs szerencsére átrohadva), s mindez 180k-ba fájt, plusz vezérlés csere, fékek cseréje, átírás. S van egy teljesen vállalható autóm, eddig nem kellett nagyon rá költeni semmit. Kapott új gumikat. Nagyjából ennyi, s elég sokat is megyek vele. Én nem érzem szükségét egy új autónak, persze szerencse is kell, amikor használtat vesz az ember, de ezért milliókat kidobni, kicsit anyagi csődnek érezném.
2019. nov. 8. 17:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt a 6 havi bért...

Ha ez lenne akkor mindenki használtan vett, 10+ éves Swifttel járna...

Valahogy mégse ezt látni az utakon

2019. nov. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Persze, ha én is állandóan külföldre mennék pályán, akkor lecserélném nyilván egy újabbra a mostanit. Én csak azokat az embereket nem értem, akik néznek rám, mint a sült galamb, mert napi 50km-re nem új autót vettem. S ezt a 28 éves szekeret se kell mindig szervizbe vinni.
2019. nov. 8. 20:56
 13/18 anonim ***** válasza:
48%

"Hagyjuk már ezt a 6 havi bért...


Ha ez lenne akkor mindenki használtan vett, 10+ éves Swifttel járna...


Valahogy mégse ezt látni az utakon"


Így van, sok esetben a tizenéves kocsival is túlvállalják magukat, ellenkező esetben viszont sokan megúsztak volna egy fájdalmas hitelválságot. Nem is volt olyan régen.


Sajnos nem kell nekem se messzire mennem. Rokonom karácsonykor üres bablevest evett, mert az Audi turbó elvitte a pénzt, hiszen az autóval muszáj munkába járnia...

2019. nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

De a hat havi mit mond ?

Írjátok már le ezt a képletet mert nem értem

Keresek 600e ftot 3.2 millióért vegyek autót.


Van Józsi aki 300at keres 120ert bérel kis lakást rezsit fizet már 150 , hó végére 50e ftja marad neki 1.6 milliós autó kell.


Össze se tudja szedni rá a pénzt fenntartani se, 3 évig kell kuporgatnia rá.

És teljesen életképesek ezen szituációk , egy bolond a neten megírta a 6 hónapot és mindenki azt mantrazza...


Olyan mint az évente X km-t mész akkor dieselt kell venni.

Ez alapján ha 1 évre veszek kocsit és 20ezret megyek csak dieselt vegyek , ha 5 évre és évi 10 ezret akkor benzinest. Ahamm, persze.

2019. nov. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az autó is hasznlati tárgy, mindenki maga dönti el, neki megéri-e.


Megéri új sütőt venni, mikor a régi is működik?

Megéri az új mosógép, amikor a régi is kimossa a ruhát?

Megéri az új számítógép, amikor egy 10 évessel is lehet netezni?

Megéri az új telefon, amikor a régi is tud mindent?


Egy nadrágot is lehet hordani 2 hónapig aztán újat venni, meg lehet hordani 3 évig, míg totál el nem kopik az emberről.

2019. nov. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem 6 havi nettó bérérért kell, hanem legfeljebb ennyiért szabadna autót venni. Nagy különbség.


Ha elveszti az autóját, akkor túl sok évnyi megtakarítása fog kárba veszni, az autó használati értékéhez képest aránytalanul nagy anyagi lemondásokra kényszeríti az egyént.

2019. nov. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ez a hat havi béres okosságot egyszer valaki kitalálta és azóta újra és újra előkerül. Igazából nem így működik az élet, de meg lehet ideologizálni vele, hogy miért nem akar/tud valami kigazdálkodni drágább autót.
2019. nov. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

16: ok, akkor még mindig nem érted mire gondolok. 300 vs 600e Ft fizetés esetén a megtakarítás mértéke végtelen lehet tehát nulla vs 300e ft.

Életszerűbbet írtam 50 vs 350e Ft megtakarítást.


Ez alapján logikátlan hogy egyiknek 1.6 millió az ajánlott limit a másiknak 3.2.


Remélem így már érthető, ha nem akkor feltehetőleg én látom rosszul

2019. nov. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!