Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van ha megállít a rendőr...

Mi van ha megállít a rendőr és nem az én nevemen van az autó?

Figyelt kérdés
Szomszédom sűrűn jár vidékre és külföldre, most pl. egész nyáron nincs itthon, és engem szokott megkérni, vigyem el az autót járassam meg, mosassam le, meg szervizeltessem le. Forgalmit meg kulcsot hagyta itt nálam, mondtam még akkoriban neki hogy írjon már egy használatba vételi engedélyt, de elmaradt. Most ha így megállítanak akkor mi van? Előállítanak gépjármű önkényes elvételéért, vagy előkerítik a tulajt aki elmondja az igazságot hogy nem lopás történt, vagy mi történik ilyenkor? KÉREM CSAK AZ ÍRJON AKI TÉNYLEG TUDJA
2010. júl. 18. 11:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem történik semmi
2010. júl. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De így honnan fogja tudni, hogy nem loptam el?

Akár ebben a helyzetben lopott is lehetne az autó?

2010. júl. 18. 11:49
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
Ha kukacoskodik akkor kérhet papírt, ami igazolja, hogy nem loptad el.
2010. júl. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És ha nincs ilyen papír? :D
2010. júl. 18. 11:50
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Nálad van a forgalmi, nincs rajta a körözött járművek listáján.
2010. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

De hát forgalmival együtt is el lehet tulajdonítani, mert sokan benne hagyják, és a körözésen még nincs rajta hogyha még nem jelentették be a lopását :D

2010. júl. 18. 11:54
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Ha van jogsid, legfeljebb ellenőrizteti a rendőr az autót. Ha nincs rajta a körözési listán, akkor semmi bajod nem eshet. Ha nincs jogsid, akkor megbüntethet, de jogsi nélkül meg a saját autóddal is megbüntetne.
2010. júl. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

ugyanaz van, mintha a te neveden lenn....köszön a rendőr, visszaköszönsz, odaadod az iratokat, megnézi, megnézi a körözési listán, ellenőrzi a matricákat, visszaadja a papírokat és elköszöntök egymástól ;)


tegnap 7 éves jogsival először volt részem közúti ellenőrzésben :D és egy büdös szót nem szóltak, hogy nem ég a bal hátsó lámpám este 11 kor ;) csak parkolásnál vettem észre ....

2010. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

úgy látom senki nem adott érdemleges választ!

ilyen esetben írni kell egy kölcsön adási szerződest,közted és a forgalmiban szereplő név között!

nem egy nagy dolog akár kézzel írott is jó!


így a tuti és a rendőr sem szólhat,ha nincs akár meg is büntethet!

2010. júl. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
Úgy látom te meg nem olvastad el a kérdést. Elmulasztották. Innét indult a sztory
2010. júl. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!