Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rendőr jogilag megbüntethet...

A rendőr jogilag megbüntethet az autó elején lévő jégfehér ledsorért?

Figyelt kérdés
Ma este történt az eset: Megállítanak a hű őrző-védőink, Holnapra tessék leoperálni a ledeket mert így is 20.000ft-os csekket úszott meg azzal, hogy most sietünk. Az autón csak ott lehet világítás ahol gyárilag raknak bele. Na mondom az igen. A pesti ismerősök azt mondták lehet. A dunaújvárosiak azt, hogy nem. Igazodjon ki a paraszt!!!
2009. jún. 28. 01:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igazuk van! A 6/1990 köhém rendelet szól erről.

Nagy vonalakban:

1.) Bármi amit felszerelsz, annak kell legyen műbizonylata, különben bukta!

2.) A ledsor (ha van műbizonylata) középen nem érhet össze, legalább 60 centi távolság kell a két oldal között.


[link]


A 37. paragrafustól kezdődik.

2009. jún. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Az előttem szólót módosítva nem szerelhetsz fel akármit és akármennyit hiába van műbizonylata. A rendelet ezeket is taglalja.


Ha a leded műbizonylatában távolsági fényszóró van feltűntetve akkor lehet. Feltéve ha összesen az eredeti lámpákkal nem több mint 4 darab.

Akkor is jó ha a leded:

-ködfényszóró

-hátső rendszámtáblavilágítás

-keresőlámpa

-helyzetjelző lámpa

-nappali menetjelző lámpa

-várakozást jelző lámpa

-tájékoztató lámpa (ha taxi gépkocsid van)

és megfelel a rendeletben leírt követelményeknek.

2009. jún. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg hát, ugyanúgy, mint a gagyixenon-ért!
2009. jún. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
"E" jel nélküli fényforrás, akárhol is, ok a büntire.
2009. jún. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam hogy 50-150ezerig terjed a bírság. Nekem is van. bele is kötött a rendőr. Mondja hogy ez egy 50-es lesz mondom hogy tuti nem odamentem a kocsi orrához és letéptem mind a 2 oldalról. Hebegett habogott aztán mondta hogy neki így is jó.
2009. jún. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Emberek, jó hír! Megjött a hivatalos válasz, miszerint:

Ebből következően az ENSZ-EGB 87. számú előírás szerint jóváhagyott, a közlekedés biztonságát növelő és az MR.-ben meghatározottak szerint működtethető (kapcsolható) LED technológiával készült (fénydiódás) nappali menetjelző lámpa utólagos felszerelésének akadálya nincs (lásd kivonat MR.-ből).

2009. jún. 30. 16:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Jogilag ami egy autón nem gyári, azt csak engedéllyel lehet módosítani rajta. Tehát esetedben a dolog engedély nélküli átalakításnak minősül.
2009. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!