Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért adnak időnként csipogó,...

Miért adnak időnként csipogó, "puttyogó" hangot a parkolóban az autók?

Figyelt kérdés

Gondolom, amikor közeledik felé a tulajdonos, megnyom valami gombot, mielőtt beszáll.

De erre mi szükség? Nagyon zavaró. Ha elmegy a közelben pl. egy biciklis, még zavarhatja is hirtelen a hang és még baleset is lehet miatta.

Egyébként is még csukott ablaknál is élesen behallatszik a tömbházba, zavaró.

Ilyen hangjelzés nélkül nem tudna az autóba beszállni a tulajdonos? Jól átgondolták, akik ezt megtervezték? Már ha tényleg arról a kütyüről van szó, ami beszállás előtt valamiért megszólal.


2019. nov. 11. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, amikor közeledik felé a tulajdonos, megnyom valami gombot, mielőtt beszáll.


Nagyon jól gondolod és azt a gombot nyomja meg amelyikkel a zár nyílik ki,de bezárásnál is hallhatod ezt a hangot. Van amelyik ad hangot és van amelyik nem

2019. nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 belapus ***** válasza:
100%
Általában a riasztónak van ilyen hangja,ahogy a távirányítóval ki- vagy bezárja az ajtót.Azt nem tudom, hogy a riasztórendszernek állítható-e a hangerőssége?
2019. nov. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem igazán értem mire gondolsz, de szerintem te se.
2019. nov. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk mindkét autón van hangtalan zárás/nyitás, pedig nem mai autók...


Az enyém ráadásul jó nagyot szól, éjjel panel alatt vagy bolt előtt ha emberek vannak sosem hanggal zárom be mert jó párszor megijedtek már tőle :D

2019. nov. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, amikor közeledik felé a tulajdonos, megnyom valami gombot, mielőtt beszáll.
2019. nov. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ha elmegy a közelben pl. egy biciklis, még zavarhatja is hirtelen a hang és még baleset is lehet miatta."


Hát mondjuk ennyi erővel senki ne mozduljon és ne vegyen levegőt, nehogy megzavarjon valaki mást.

2019. nov. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A 3. válaszolónak csak gratulálni tudok. Biztosan autós, azért ennyire gyenge a felfogása, hiszen azok azt se képesek felfogni, hogy kanyarnál ki kell tenni az indexet, vagy piros lámpánál nem száguldozunk át, nehogy megdögöljön, aki épp átmegy az úton.


Fatal error, azért ne keverd össze a levegővétellel! Kb. azzal egyenrangú ez, mintha amikor kilépek az ajtón, mindig teljes hangerővel azt kiáltanám, hogy "hé, hé, hé", azt is sokan hallanák, és semmi értelme. Ugyanez a helyzet itt is. Érdekes módon a "hé, hé, hé"-t sokan elítélnék, de a csipogás hadd szóljon és hallja a fél lakótelep, fura.


A normális válaszokat köszönöm! Bár nem tudom, miért kell úgy csodálkozni, nem tudhatok én se mindent. De hát sokan nem tudnak sok mindent, sokan például azt sem, hogy ha balra fordulunk, nem jobbra kéne indexelni. Ehhez képest az én tudatlanságom még egész üdítő. Én is riasztóra gondoltam, hogy az, de nem voltam biztos.

2019. nov. 14. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!