Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki epilepsziás, és gyógyszert...

Aki epilepsziás, és gyógyszert is szed rá, az kaphat jogosítványt?

Figyelt kérdés

2019. nov. 12. 08:03
1 2
 1/18 qkker1 ***** válasza:
48%

Sajnos igen, de remélem nincs olyan orvos, aki aláírja az eü. alkalmasságit!


[link]

2019. nov. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
5%
szerintem nem
2019. nov. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom. Nekem most kellett hosszabbíttatnom. Nem vagyok epilepsziás, csak túlsúlyos és már ezen is szívóztak. Ezer helyre elküldtek kivizsgálásra, minden leletem negatív. Semmilyen betegségem nincs, nincs semmilyen tünetem és gyógyszert sem szedek. Nem vagyok szerintem extrém módon kövér. A mozgásban nem akadályoz. Munkába pl biciklivel járok, munkahelyemen napjában többször fel-le szaladgálok 4 emeletet gyalog, soha nem a liftet használom. Ennek ellenére nem lihegek, nem fulladok, nem fáraszt. Leírva sehol nem láttam hogy X kg testsúly felett nem lehet valakinek jogosítványa. A háziorvos mégis úgy köszönt el, hogy ha egy kilót is hízok, akkor ugrik a jogsim. Valamint havonta dietetikushoz kellene járnom és havonta egy nap szabadságomat arra kellene költenem, hogy a háziorvos elé járuljak és lemérje hány kiló vagyok.

Szóval ha ezt ennyire szigorúan veszik, csodálkoznék rajta, hogy az epilepszia meg nem érdekel senkit. Bár lehet hogy csak az én háziorvosom ennyire túlbuzgó.

2019. nov. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%

sok hülye háziorvos van


lehet fellebezni a házi orvos döntése ellen...

2019. nov. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Több éves tünetmentesség esetén igen.

Én viszont nem akarnék így vezetni.

Pár éve volt egy halálos baleset az örsön.

A vezetőnek volt érvényes orvosija, szedte a gyógyszerét, nem is volt roama már nagyon régen.

Aztán váratlanul jött.

Btk. alapján nem ítélték el, polgári pert a hozzátartozók indítottak ellene.

Dd nem ez a lényeg, hanem a tudat, hogy meghalt valaki, amiben része volt.

2019. nov. 13. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
41%
Én egy év tünetmentesség után megkaptam ill. meghosszabbították öt évre. Minden attól függ, milyen ismeretséged van. Ismétlem: minden.
2019. nov. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 qkker1 ***** válasza:
68%

"A vezetőnek volt érvényes orvosija, szedte a gyógyszerét, nem is volt roama már nagyon régen."


Csak a háziorvossal nem közölte, hogy epilepsziás, lásd fentebb linkelt cikkem, ezért kaphatott jogsit.

2019. nov. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 qkker1 ***** válasza:
56%

"Én egy év tünetmentesség után megkaptam ill. meghosszabbították öt évre. Minden attól függ, milyen ismeretséged van. Ismétlem: minden."


Remélem, csak te kerülsz tepsibe, és nem viszel magaddal senkit, ha vezetés közben jön rád a roham!

2019. nov. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%

Az Örs vezér téri esetet emlékezetből írtam. Tévedtem, bocs!

A lényeget nem igazán érinti, ugyanis olyanoknál is lehet váratlan roham, aki valóban kezelteti magát, és valóban kaphatott orvosi papírt alkalmasságáról.

A konkrét esetben nem így történt, sajnálom, hogy erre hivatkoztam.

Akármiképpen is van, ez nem olyan betegség, aminek végleg és biztosan búcsút lehet inteni. Én magam, ha érintett lennék, akkor sem vezetnék inkább, ha minden törvényes, tünetmentes vagyok.

2019. nov. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 qkker1 ***** válasza:
49%

"A lényeget nem igazán érinti, ugyanis olyanoknál is lehet váratlan roham, aki valóban kezelteti magát, és valóban kaphatott orvosi papírt alkalmasságáról.



Az a baj, hogy a tünetmentességgel azt hiszik, hogy gyógyult, pedig rohadtul nem így van!

Feleségem 37 éve tünetmentes, de egész életében gyógyszert kell szednie!

Maximálisan egyetértek veled, hogy soha a büdös életben ne kapjon jogosítványt egy epilepsziás!

2019. nov. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!