Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki epilepsziás, és gyógyszert...

Aki epilepsziás, és gyógyszert is szed rá, az kaphat jogosítványt?

Figyelt kérdés

2019. nov. 12. 08:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
23%

Kaphat, igen.

Évente kell hosszabbítatni.

Érdemes egy szakorvost felkeresni, javaslom a magánszférát ilyen esetben. Tudom, drága, de ott olyan neurológusokkal találkozol többnyire, akik nagyon értenek a szakmájukhoz. Sokkal jobban meg tudják mondani, hogy mennyire vagy alkalmas/nem alkalmas a vezetésre, mint az itteni fröcsögő laikusok.


Privátban tudok orvost ajánlani, akinek kell.

2019. dec. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
42%

#10

Nagyon tájékozatlan vagy, évtizedek óta dolgoznak neurológusok százai (és sok jogász), hogy egy epilepsziával küzdő ember a legteljesebb életet élhesse. A betegek 70%-a tünetmentessé tehető, a többinek az életminősége is javul.


Egy tapasztalt neurológus sokkal jobban átlátja a helyzetet, mint te, aki olvasott egyszer valaha egy epilepsziás sofőrről.

2019. dec. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
55%

A háziorvos jogosítvány újításkor pedig nem nagyon mondhat ellent a szakorvos véleményének.



Miért kell ezt a betegséget túlstigmatizálni? Rád is bármikor jöhet roham: legyen az szívroham, epilepsziás roham, pánikroham...


Nagyon idegesít, amikor valaki így beszél erről a betegségről.

2019. dec. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
55%

Tanácsolom, hogy ne a lepontozásokkal foglalkozzatok, hanem tanulmányozzátok az erre vonatkozó jogszabályt:


[link]


Jó lenne, ha nem csak nulla ésszel és az epilepsziás betegekkel szemben támasztott előítéletekkel/utálattal "gondolkoznátok", hanem tanulmányoznátok a jogszabályt.


"(...)

6.1.3.3. Epilepsziás betegséget követően az egészségi alkalmasság - évenkénti orvosi felülvizsgálat előírása mellett - akkor állapítható meg, ha az illetékes neurológus szakorvos véleménye alapján a kérelmező gyógyultnak tekinthető. Gyógyultnak tekinthető a kérelmező, ha háromévi gyógyszerszedés melletti, majd kétévi gyógyszerszedés nélkül eltelt időszak után teljesen rohammentes.


6.1.3.4. A 6.1.3.3. pontban foglaltaktól eltérően epilepsziás beteg kérelmező egészségi alkalmassága az illetékes neurológus szakorvos véleménye alapján évenkénti orvosi felülvizsgálattal megállapítható, ha a biztonságos vezetés feltételei, beleértve az antiepileptikumok mellékhatásait is, fennállnak. Ebben az esetben az egészségi alkalmasság


a) idiopátiás generalizált epilepsziák: benignus lefolyás, gyógyszeres antiepileptikus kezelés, jó együttműködés, 1 év rohammentesség után,


b) fokális epilepszia szindrómák: antiepileptikus kezelés, jó együttműködés esetén 2 év rohammentesség után,


c) nem rohammentes betegek esetében, amennyiben csak alvás alatt jelentkező vagy tudati alterációval nem járó ritka rohamok jelentkeznek 1 év után,


d) speciális esetekben


da) tartós tünetmentesség után, orvosi javaslatra történő gyógyszercsökkentés alatt jelentkező roham esetén az eredeti terápia visszaállítását követően 3 hónap után rohammentesség esetén,


db) oligoepilepszia esetén a kezdettől számított 1 év után,


dc) csak aura jelenség esetén a kezdettől számított 1 év után


állapítható meg.

(...)"



Valószínű azt sem tudjátok, hogy mit jelentek a leírtak (Gondolok itt pl az idiopatiás szóra), tartsátok szerencséteknek.

Szerencsére nem pár laikus állapította meg a jogszabályokat '92-ben, hanem már akkor évtizedek óta kutatták neurológusok a betegséget. Durva elhinni, hogy míg pl valaki rossznak tartja, ha c-gányoznak egyesek, egy epilepsziás ember törekvéseit úgy reagálja le, hogy:

jAJ jÉzUsmÁriA bÁrmIkOr rOhAmA lEHeT hÁt eZ fOgyaTÉkoS nE cSiNÁlJoN sEmMiT nE vEzESseN nE éLjEn!!44!!


Nem is értem, miért válaszolnak olyanok, akiknek semmi tapasztalatuk/hozzáértésük a témában. Nem érdekel a lepontozás, régóta elveszítette a hitelességét a gyakoris pontozórendszer.


Az a bizonyos 37 éve tünetmentes feleség is szerintem (akár csak titokban) szenved a betegsége miatti beskatulyázás miatt.


Kérdező, ha te (vagy ismerősöd/gyereked/akárkid) nem szenvedne ebben a betegségben, nem tetted volna fel ezt a kérdést, ugyanis az epilepszia és a jogosítvány/munkavállalás (az extrém eseteken kívül) egyáltalán nem 'mainstream' téma.


Szóval megerősíteném: gyógyszerrel kezelt TÜNETMENTES epilepsziás beteg KAPHAT jogosítványt! De ennek utána kell nézned és keresned egy hozzáértő magánorvost. Ez viszont nyilván nem úgy megy, hogy bemész, azonnal kapsz gyógyszert és 1 év tünetmentesség után jelentkezhetsz autósiskolába. Ez szerintem nyilvánvaló.


Munkavállalás szempontjából javaslom, hogy szerezz meg egy értékes diplomát, ugyanis a legtöbb szakra NEM kell orvosi alkalmassági.


Sok szerencsét, és jobbulást! :)

Hidd el, lesz ez még jobb is.

Az embereket meg tojd le! :) Sajnos az akár kívülről intelligens emberek is nyáladzó/dühöngő birkák lesznek, ha megtudják valakiről, hogy epilepsziás és munkát/jogosítványt szeretne. Lesz ez még jobb is (majd...)

Üdv

2019. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
46%

Jogsit simán lehet szerezni így is.

Nekem mondták, h 3 év tünetmentesség után lehet.

2 év gyógyszerrel 1 év gyógyszer nélkül.

Le is fogom tenni ha meghalok meghalok de legalább boldogan.

Mert ez a ki*aszott álmom h autót vezessek :)

És nem érdekel semmi

2021. jan. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
47%

Ha nincsenek rohamai, nem fog megölni senkit. De hiába mondom én el, ha itt a szakorvosoknál, törvényhozóknál, kutatóknál is jobban tud mindenki mindent. Jogszabállyal, személyes tapasztalattal alátámasztva írtam választ, aztán mégis a demagóg válaszok lettek felpontozva.


Egyébként meg eltávolodom a #15 álláspontjától, ráadásul 3 év tünetmentesség akkor kell, ha súlyosabb fajta epilepsziában szenved... Olyan, hogy 2 év gyógyszerrel, 1 év gyógyszer nélkül, na olyan hivatalosan meg aztán végképp nem létezik... Valószínűleg félti a bőrét a #15 orvosa, vagy éppen a #15 válaszolót.


Őszinte leszek, ilyen marhaságot még csak nem is hallottam. Szakorvos nem mond ilyet, max a TB-s. Háziorvosból a legtöbb meg azonnal elküldi az ilyen beteget.

2021. jan. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

#17

Hmm akkor ez hogy van pontosan?

2021. jan. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
43%

#18


Már linkeltem az érvényes jogszabályt, de még ezt is szétpontoztátok.


[link]

2021. jan. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!