Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » S. O. S. délután kell választ...

S. O. S. délután kell választ adnunk! Egy 16 éves Vectra benzin/gáz üzemű autó jobb mint egy csak benzines, vagy ez csak veszélyforrás, esetleg hibalehetőség? Tényleg olcsóbb gázzal közlekedni?

Figyelt kérdés

Kérlek ne írjátok, hogy 16 éves autó már nem autó, (én is tudom) de fiatalabbra nem futja és olyannak lenne, aki a típushoz ragaszkodik.

Ez nagyon jó állapotban van, nagyon jó áron adják, de soha nem volt benzin/gázos autónk, így nem ismerem.


2019. nov. 12. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Én nem vennék gázosat soha. Sok helyen parkolni se tudnék, mert mélygarázsba tilos vele behajtani. Gáztöltő nincs is minden kúton. A saját városomban is kapásból csak egyetlen egy jut eszembe. És nyilván több minden tud meghibásodni.
2019. nov. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Oké hogy olcsóbb, de én még nem láttam hibamentes gázos autót. És nem bonyolítanám az életemet.
2019. nov. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
18 éves Swift-tel járunk, a gázt mi szereltettük bele kb. 8 évvel ezelőtt. 80ezret mentünk vele azóta, hibamentesen. Nagyon meg vagyunk vele elégedve, a következő kocsink csakis gázos lesz.
2019. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha nagyon jó állapotban van miért adják nagyon jó áron?

Ismerős adja el vagy idegen?


Jó áron jó autót mindig gyanús, kivéve ha jó kapcsolatú ismerősről van szó.


B vagy C vectra?

2019. nov. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Sokkal olcsóbb gázzal járni. És természetesen van hibamentes gázos autó (mi 30 éve gázzal járunk...), a gond az, amikor kókler szereli be, mert akkor lehet xar. Meg az a magyar szerelő mentalitás, hogyha egy gázos autó elromlik (úgy, mint egy diesel vagy egy benzines) akkor már a kapuból megállapítja, hogy az az autógáz hibája volt. Érdekes, Lengyelországban ahol 2,5 millió LPGs autó fut még nem hallottat ezekről a problémákról..

Aztán mégis olyan xar az LPG, hogy alig árulnak LPGs autót mert senki nem akarja eladni :)


Visszatérve az eredeti kérdésre:

Ha az autó hibátlan, jól megy, nem rángat, nincs check engine, gázzal ÉS benzinnel is hibátlan (próba!) stb.. Akkor nézzétek meg meddig érvényes a tartály. Ugyanis azok lejárnak és a cseréje drága. Ha tovább érvényes mint ameddig használni akarjátok akkor semmi gond, ha lassan lejár (megsúgom 10-ből 9,5 LPGs autót ezért adnak el itthon) akkor nem biztos, hogy megéri, főleg, ha nem jártok sokat vele.

2019. nov. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

# 1


Te most ugye arra gondolsz, hogy kinn van a behajtani tilos tábla egy csinos kis LPG felirattal? Megsúgom, hogy 2016 óta az a tábla ezt jelenti:

„Biztonsági szelep nélküli LPG üzemű jármű részére tilos a behajtás”


Biztonsági szelep nélküli LPGs átalakításra meg már szerintem 10 éve nem adnak engedélyt, nagyapám zsigulija volt utoljára ilyen.

Biztonsági szeleppel felszerelt LPGs autó pedig behajthat mélygarázsba.

2019. nov. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1,8-as B Vectra, nem ismerőstől, 480ezer.

Nem gyárilag gázos, utólag lett beszerelve, viszont most egy éve vizsgázott, még van egy éve.

2019. nov. 12. 13:10
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A tartály meddig jó azt nézzétek meg.
2019. nov. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartály lejáratával kapcsolatos jótanácsokat, ezt nem tudtuk, így nem is gondoltunk volna rá.
2019. nov. 12. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!