Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első motornak, MZ Etz 125...

Első motornak, MZ Etz 125 vagy Ts 125 lenne jobb választás?

Figyelt kérdés
Most tettem le a jogsit 125ccm-ig motorra,és MZ-t szeretnék,tudom mivel jár,csak azt nemtudom eldönteni hogy Ts vagy Etz legyen,a Ts jobban tetszik,viszont azt venném amelyik megbízhatóbb!Tehát a kérdésem már adott,melyik a megbízhatóbb?

#motor #MZ #TS #ETZ #2Tpower
2019. nov. 25. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen már olyan mindegy, mert az lesz a megbízhatóbb, amelyiket jobb állapotban meg tudod vásárolni.
2019. nov. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy. Az, hogy melyik megbízhatóbb, kb 10-15 év után homályba vész és az lesz a fontosabb, hogy melyikre vigyáztak jobban.
2019. nov. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ETZ-ket már olyan korszakban gyártották a zschopauiak, amikor jelentős pénzügyi nehézségeik voltak. Az összeszerelési, kidolgozási minőség messze elmaradt a korábbi évekhez képest ('50-es, '60-as, '70-es évekről van szó). 12 volt, első tárcsafék, központi szekrényváz, ötsebességes váltó; ennyivel tudott többet az ETZ. A TS az ES (Trophy) és ETS (Trophy Sport) közös gyermeke, 12 évvel idősebb modell. Csak a gyártás minősége volt jobb az ETZ-énél. Nagyon odatették anno a gyáriak, akkori viszonylatban minőségi motort is kaptál a pénzedért egy TS képében.


30 éve bezárt már a gyár, ne nézzük most a kis szériás próbálkozásait.

Ilyen távlatból már inkább az számít, hogy gazdája volt-e szegény motornak vagy csak tulajdonosa.


A jó ETZ-k 250-350 000 Ft között mozognak, TS-t lehet venni 200-250 000 Ft-ért is, megvigyázott állapotút. Az ETZ-nél nagyobb a retró faktor, illetve hozzáértők tudják, hogy keveset gyártottak belőlük(kevesebb, mint 35 000 darab 125-ös ETZ készült). Annakidején a 125-ösöset kizárólag exportra gyártották, mivel az akkori törvények miatt a német fiatalok vezethettek 150-est is (azokból sokkal több készült).

125-ös TS-ből viszont Dunát lehet rekeszteni a mai napig.


Bármelyikre is essen a választás, én mindenképpen kevés gazdás, eredeti példányra hajtanék. Azért még bőven találni ilyet a megfelelő helyen. Facebookon ott az "MZ csoport", adhatsz fel kereső hirdetést a Veterán Aprón, Képes Motoron is. Érdemes egy keresést feladni a Veterán Autó és Motor újságban is (ingyenes), nekem eddig minden hirdetésemre jött több jó ajánlat is. Sok szerencsét a vásárláshoz és boldog leendő kilométereket a motorral!

2019. dec. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!