Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Civic? Toyota Corolla?...

Honda Civic? Toyota Corolla? Mazda 6? Ford mondeo?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ki milyen autót ajánl napi használatra, maximum 2 millió forintig? És hanyas motorral éri meg?


Amiket eddig kinéztem:

Honda civic (2008 1.3)

Toyota Corolla (2009 1.4)

Mazda 6 (2009 2.0)

Ford Mondeo (2007 2.0)

És láttam még Audi A4-et is (2007 1.6)


2019. nov. 26. 09:31
 1/4 Tomcatters. ***** válasza:
100%

Én ezek közül a Civicet, és a corollát venném.

Mazda is jó, de nem tudom, hogy ennél az évjáratú mazdáknál már tettek-e valamit az extrém korrózió ellen. Régebbiek kb elporladtak egytől egyig 10 éves korukra

2019. nov. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Honda Civic megbízható, de mivel még elég friss az évjárat ezért nem feltétlenül az a legjobb választás. Ha elromlik benne valami, akkor költséges az is.


A Toyota Corolla-t tudom ajánlani minden tekintetben. Ez is egy 10 éves autó, viszont messze olcsóbb hozzá az alkatrész, mint a hondához. Hiába hogy japán az is. Az 1.4 motorral szerelt változat van ismerősi körben. Teljesen jól használható mindenhol. :)


A Mazda 6 jó választás szintén, viszont a 2009-es az már a 2-es Mazda (nem?). Az jóval nagyobb (hosszba és szélességbe egyaránt) mint az első 6-os. A 2.0 dízel motorral lenne? Mert ezeknél oda kell figyelni a porlasztókra, azok csúcsaira, a kuplung (teljes szerkezettel a kettős tömegű végett) és a kettős tömegűre. Persze, dízel esetén. Egyébként nagyon jók belőle mind a benzin és a dízel motorok. Bár főleg városba, egyiket sem javaslom igazán. Főleg nem a 2.0 benzineseket. 9-10L a fogyasztása, városban.


A Ford Mondeo szintén jó. Mint a benzin, mind a TDCI dízel motorok is. Csak hát, a dízel költségesebb, de ez szinte minden típusnál így van. Minden kocsi jó és megbízható, az már más kérdés hogy hogyan használták és mennyire tartották karban.


(De ebből sem mindegy, hogy kombi vagy sedanról beszélgetünk.)


Audi A4 gyakorlatilag mindenben ugyan azt tudom mondani mint a mondeonál.


Jók egyaránt a benzinesek és a dízelek is (TDI motorok).


Ebből is el kell dönteni, hogy kombi vagy sedan. Azaz mire van NEKED szükséged?!


Használattól függően kell megválasztani azt, hogy benzint vagy dízelt vesz az ember.


Dízelt főleg városban nem szabad (vagyis hát nem javasolt ÁLLANDÓ jelleggel) használni. Fel sem melegszik normálisan mire el jutsz A-ból B-be a városban.


Ráadásul ha fontos a kényelem, akkor döntenék a Mondeo mellett (lényegtelen most hogy sedan vagy kombi). Szélesebb az utastér. Kényelmesebb, nagyobb a hely benne.

2019. nov. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Sedan-ban gondolkodtam.
2019. nov. 26. 10:37
 4/4 anonim ***** válasza:
civic 1.3 az a hibrid verzió volt,nem? Olyan régi hibridet lehet nem vennék már meg. De olyan kis motorral sem. Abban az évjáratban az 1.6 volt nagyon jó,már valamennyire ment is és keveset is evett. Viszont elnyűhetetlen volt. Volt egy 1.8 as verzió,az már jól ment viszont sokat is fogyasztott. Ezen kívül a corolla. De ott is eléggé halovány az 1.4
2019. nov. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!