Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás előtt állok,...

Autó vásárlás előtt állok, két autó közül mekyik lenne a racionálisabb választás? (többi lent)

Figyelt kérdés

Eddig egy 1995 1.0 suzuki swiftel jártam, szóval nem az első autóm lenne. Szeretnék valami izgalmasabbat, hátsókerekest. Keretem 1.5 millió forint lenne vásárlásra, tehát magára az autóra. Két autó tetszik, fenttarthatóság megbízhatóság szempontjából mekyik lenne a jobb választás ? Illetve vásárlásnál mire kell figyelni, itt típushibákra gondolok.

1. BMW e46 320i

2. Lexus is 200 első generációs


2019. dec. 2. 21:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Még tudnám ajánlani a Honda Civic hetedik generációját. Talán még ez van benne abban az izgalom-racionalitás-megbízhatóság-négyajtó egyensúlyban ami esetleg jó lehet neked:

[link]

[link]


Igaz nem hátsó kerekes de ha talász belőle szép állapotú Type-R -t akkor ne habozz csapj le rá:

[link]

[link]

2019. dec. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Sok helyen olvastam, hogy 200-250 ezer km bírnak a kettőstömegű lendkerekek , amit néztem lexus 2003-as és 273 ezer van benne óra szerint, most hallottam először, h van benne. Elvileg még akkor jó lehet benne?
2019. dec. 2. 22:03
 13/23 A kérdező kommentje:
#11 ezek a civicek jól néznek ki, nézegettem ezeket is 5 ajtósba
2019. dec. 2. 22:05
 14/23 Beviz Elek ***** válasza:
100%

A Hondákat én is merem ajánlani (Civic, Accord), csak ugye hátsókerekeseket néztél.


A remegős dízelekben hamarabb tönkremegy a kettőstömegű. Az IS200 6hengeres benzines, sokkal finomabb a járása, nem gyilkolja úgy a motor. Ha cserélni kell, az user hiba (pl alacsony fordulatos szenvedtetés).

Ritka a hiba miatti csere, inkább tuning miatt raknak bele egytömegűt (ez kb 150ezer, de picit zajosabb lesz a kocsi)

2019. dec. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
És azt megkérdezhetem, hogy a te is 200 ba hány km van, illetve mióta használod ?
2019. dec. 2. 22:40
 16/23 Beviz Elek ***** válasza:

230e km van benne és 1 éve vettük. Olcsón vettük, ezt állapota is tükrözte.

A kuplung kinyomócsapágy volt zajos benne, a levegő befúvás erejét szabályzó tekerő volt rossz és kopogott az első-felső lengőkar gömbcsuklója. Itthon anyagárban megcsináltam (nem nagy összegek), azóta semmi probléma nem volt vele.

2019. dec. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Annyira nem hangzik rosszul vennék 1.2-1.3 kozött, plusz 100-150 átírás. Maradna még esetleges generálra 500-600ezer ft
2019. dec. 2. 22:55
 18/23 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés, sose volt kettőstömegűs autóm.

Hogyan kell vigyázni a kettőstömegűre, mi az amik tönkreteszik ?

2019. dec. 2. 23:04
 19/23 Beviz Elek ***** válasza:

Nagyon nincs mit generálozni rajta.

Olajcsere, vezérműszíj, megcsináltatod a két küszöböt ha kell, aztán lehet élvezni (mert élvezet vezetni)

2019. dec. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Beviz Elek ***** válasza:
Én mindig kuplunggal indítom/állítom, emellett nem jó alacsony fordulaton terhelni, törekedni kell hogy mindig simán járjon a motor.
2019. dec. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!