Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárláskor hány autót...

Autóvásárláskor hány autót néztek meg?

Figyelt kérdés

2019. dec. 4. 02:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Az úgy működik, hogy megnézed az autót, és ha nincs vásárlástól eltántorító hiba, akkor lehet rá alkudni, ebben az esetben nem feltétlenül jó sokáig elmélkedni rajta, hogy kell-e, mert esetleg elviszi más.

A lényeg, hogy tudd ott hagyni, ha az állapota nem megfelelő.

Nyilván használt autótól nem lehet elvárás, hogy tökéletes állapotban legyen, de sokan nem tudnak reálisan dönteni, ha egy nagyon vágyott-keresett darabot találnak.


Tehát nem az a lényeg, hogy hányat nézel meg, a lényeg, hogy a valós állapot-ár viszonylat (ár-érték arány) milyen.

Találhatsz első blikkre is vállalható állapotban lévőt, de lehet tucatnyit megnéztél, és mindet ott kell hagyni, olyan állapotban kínálják eladásra, amit egyszerűen nem szabad megvenni.

Bonyolítja a helyzetet, hogy olcsó autóért nem érdemes több száz kilométereket utazgatni, ki kell várni, amíg nem lesz megfelelő, ami lehetséges, hogy csak hetek, hónapok múltán történik meg.

2019. dec. 4. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az elso autom vasarlasa elott elmentem egy autot megnezni de mikor meglattam kint az utcan hogy mennyire lerobbant akkor meg se alltam hanem vfordultam is vissza :D

Utana megneztem meg egy autot. Tetszett, minden rendben volt vele, ara se volt veszes ezert megvettem.


Masodszorra mikor autot vettem akkor 2-t neztem meg.


Nincs erre szabaly.

Ha nem talalok rendes autot akkor addig nezelodok ameddig lesz egy ami megfelel, lehet ez akar a 10. is.

Viszont legkozelebb ha kocsit veszek es az elso amit megnezek megfelel akkor megveszem.

Ne gondolkozz sokat mert lehet hogy mire visszamennel mar mas megvette.

2019. dec. 4. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Addig kell menni amíg nem találsz egy jót .ez lehet az első, vagy a 24-ik
2019. dec. 4. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én fél évvel ezelőtt vettem autót... amit elsőre megnéztem, az, az állapota miatt már látszott hogy nem fogom megvenni még akkor sem ha engednek az árból....


Aztán a második amit megnéztem, az nagyon jó volt, nagyon jó állapotban volt, kevés km, számlák, papírok voltak a múltjáról, szimpatikus volt a tulajdonosa is, aztán ezt meg is vettem!


Hozzá kell tennem hogy én a kínálat tetejéről szemezgettem, tehát eleve ki voltak zárva a tekert órás - kétes múltú - rossz állapotú példányok....


Azt javasolom hogy ha minden szempontból megfelelő az első amit nézel akkor vedd meg nyugodtan!

2019. dec. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hasznaltauto.hu-ról legalább 5-6-ot kiírtam. Közben más helyről is, ha hallottam olyat, ami érdekes, utánakérdeztem.

Személyesen 4 autót néztem meg úgy, hogy beleültem, vezettem. Az elsőről kiderült, hogy átverés (karambolos lehetett, csak ezt nem mondták meg). A második kényelmetlen volt (egyébként normális autó, korrekt eladóval), most már tudom, hogy nekem Ford Focus nem való.

A harmadiknál visszalépett az eladó (megijeszthette, hogy megmondtam, autószerelőnek is meg akarom mutatni, szóval ott is lehetett suskus). A negyediket autószerelő ismerős ajánlotta, azt meg is vettem.

Mondjuk én alapos és óvatos ember vagyok.

2019. dec. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Legutóbb új autót vettem. Egyszer elmentem a szalonba érdeklődni, akkor voltam tesztvezetésen is. Aztán mikor megszületett az elhatározás már komolyabban felszereltségekről, csomagokról, árajánlatokról beszélgettünk. Ekkor nem akartam feltétlenül, de rábeszéltek még egy tesztvezetésre. Tehát mondhatni, hogy kétszer néztem meg, próbáltam ki az adott autótípust. Ez után meg is rendeltem.

Amikor használt autót vettem, előtte 3-4 hónapig keresgéltem, pedig elég gyakori típusról volt szó. Amit érdemesnek tartottam személyesen is megnézni az kb 10-12db volt. Amit aztán meg is vettem, minden szempontból kimagaslóan jobb volt a többinél, így nem is volt kérdés, hogy azt veszem meg. Rengeteg csalódás ért a megtekintett autóknál. 5-7 éves autókat néztem. Több alkalommal volt, hogy a sérülésmentes, újszerűnek hirdetett autók a valóságban horpadt, karcos karosszériával rendelkeztek, szakadt volt az üléskárpit, vagy épp "slick" gumikon kínálták az autót recsegő ropogó kézifékkel, "hülyegyerek"-stílusban átledezett műszerfallal stb. Olyan is volt, hogy a meghirdetett felszereltségnek köze nem volt a valósághoz.

2019. dec. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!