Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kérdésemmel autószerelőkhöz...

Bubuka508 kérdése:

Kérdésemmel autószerelőkhöz fordulnék. Csak hozzáértő, írástudó ember válaszoljon. Az E10 benzin alkoholtartalma milyen autókat, motorokat károsíthat?

Figyelt kérdés
Az én autóm Opel Astra FCC 1,6. Motor: X16SZR 8 szelepes, 2000-ben gyártott. A neten nem találtam erre vonatkozóan érdemi információt. Ha nem lesz 95-ös E5 benzin, nyugodtan járhatok-e vele, vagy készüljek fel arra, hogy előbb-utóbb kifekszik (nem természetes elhasználódással)?
2019. dec. 8. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Az összes autót kifekteti ez a szar.
2019. dec. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Ezért kell dizelt venni.
2019. dec. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A diesel mennyivel jobb? Ha kicsit kopott, arra is lehet milliókat költeni, nem is említve a részecskeszűrő meg egyéb baromságok cseréjét...
2019. dec. 8. 11:13
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
A marhaság gyorsabban terjed a neten, mint a valóság. Nem lesz semmi baja a kocsidnak.
2019. dec. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Olvastam olyat is, hogy az Opelek többsége erre nem érzékeny, legfeljebb a 2000 előttiekkel lehet gond, de ettől nem nyugodtam meg.
2019. dec. 8. 12:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Itt le tudod ellenőrizni: [link]
2019. dec. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Csak évek múlva derül majd ki, mit és mennyire tett tönkre az E10. Én nem vagyok annyira optimista mint itt sokan, és igenis tartok tőle hogy tényleg árthat a motornak.

Így nekem marad a drágább prémium benzin, azt nem érinti a mostani átállás, és abban egyébként is etanol helyett ártalmatlan ETBE a biokomponens. Neked is azt javaslom Kérdező, ha félted az autót. Az összes 100-as benzin biztonságos, MOL, Shell, OMV, mindegyikben ETBE van nem etanol.

2019. dec. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, hogy a különböző benzinfajtákat lehet esetleg keverni egymással? Azért kérdezem, mert az oktánszámuk különböző adalékanyagokkal van beállítva.
2019. dec. 12. 11:47
 9/11 anonim ***** válasza:

Persze, lehet keverni, abból nincs gond. A sima benzinekben etanol a biokomponens, ez az aggályos, a 100-as benzinekben viszont ETBE van helyette ami biztosan problémamentes. De minden, most a kutaknál kapható benzin biztosan keverhető egymással, kizártnak tartom hogy ez gondot tudjon okozni.

Az jár a fejedben hogy bizonyos mennyiségű prémiumbenzin hozzátankolásával feljavítod az E10-et?

2019. dec. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, az, hogy a költségek se szálljanak el túlzottan. Vagy nincs értelme ezzel kínlódni?
2019. dec. 12. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!