Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha most kötök egy kötelezőt...

Ha most kötök egy kötelezőt egy ma vásárolt autóra, azt mennyi időm van befizetni?

Figyelt kérdés
Tehát nem biztosító váltásról van szó hanem új belépésről. Írnak 45, illetve 60 napot a neten, nem teljesen egyértelmű sajnos.

2019. dec. 9. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
60 nap. De ez alatt be kell hogy érkezzen az összeg és le is könyveljék. Tehát ne hagyd az utolsó napokra!
2019. dec. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Első befizetésre nem biztos hogy vam 60 nap. De valamennyi biztosan van.

Viszont ebben az időszakban nincs kockázat viselése a biztosítónak.

2019. dec. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor lehet hogy biztosítófüggő. Emlékszem, hogy a legelső biztosításomat októberben kötöttem on-line és szinte azonnal küldték is a decemberig szóló fedezetigazolást.

Netbankon keresztül még aznap elindítottam az átutalást is. A fizetést úgy sem lehet megúszni, előbb-utóbb be kell fizetni, így nem láttam értelmét halogatni.

2019. dec. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi most vettünk új autót. Én is emlékszem hogy az ugyfelszolgalaton hatvan napot mondtak, de alig pár nap után már a postaládába volt egy igen rövid határidejű csekk...
2019. dec. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem biztosítófüggő. A befizetés gyakorlatilag azonnal esedékessé válik. A hatvan nap nem a befizetés határideje, hanem a türelmi idő utolsó napja, ha 60 napon belül nem fizeted be, díjnemfizetés miatt mindegyik biztosító törli a szerződést, ami meglehetősen sokba kerül. Fizesd be, amikor megkapod a befizetéshez a díjbekérőt, de semmiképpen se csússzon túl a 60 napon. És ahogy már írták, be kell érkeznie a pénznek és le is kell könyvelnie a biztosítónak, úgyhogy ne halogasd az utolsó napra.
2019. dec. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2019. dec. 11. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!