Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy tudom befizetni a kötelez...

Hogy tudom befizetni a kötelezőt a kismotorra, ilyen esetben? (lent)

Figyelt kérdés
Barátnőm Édesapjáé volt a motor, de ő meghalt, és most be akarom rá fizetni a kötelező felelősségbiztosítást, de nem tudom hogyan... A motor forgalmija megvan abba még apósom neve van benn mint üzembentartó... A biztosítás megkötésénél pedig vannak olyan kérdések, hogy az üzembentartó és tulaj személye ugyanaz-e meg ilyenek... Meg hogy miért akarok kötelezőt kötni, újonnan vett gépjármű, örökölt, díjjnemfizetés miatti megszűnés stb... Ha valaki tud tanácsot adni azt szívesen várom...:)
2011. aug. 12. 06:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Amennyiben valóban kismotor (segédmotor) akkor nincs forgalmija. Ha pedig csak méretileg kis motor (motorkerékpár) csak akkor tudsz biztosítást kötni rá ha rendezettek a tulajdonviszonyai. Ha rendezettek akkor egyértelműen meg tudod mondani ki a tulajdonos, esetleg üzembentartó stb.
2011. aug. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A kismotor nem egyenlő a segédmotorral!

Én úgyan így jártam az autóval a forgalmiban szereplő tulajdonos meghalt. Alkatrésznek megtarthatod, mást nem tudsz vele csinálni.Ügyintézésbe kezdesz mindjárt meghatalmazást kérnek, de a tulajdonos meghalt, akkor hogyan lehet aláíratni vele a meghatalmazást?!

Végül az lett, hogy müszaki, minden nélkül használtam 1 évig. Szerencsém volt, mert nem kaptak el. Végül alkatrésznek eladtam, mivel, hogy bontóba sem lehet leadni.

2011. aug. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha a tulaj meghalt, akkor valaki megörökölte. Hagyatéki eljárás keretén belül kell tisztázni a tulajdonjogot.
2011. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem volt öröklés, semmi, amúgy segédmotoros kerékpárról van szó...
2011. aug. 12. 23:29
 5/13 A kérdező kommentje:
forgalmija azért van meg mert volt nagymotorra is vizgáztatva, de úgy ki lett vonatva a forgalmiból... Schwalberól van szó :)
2011. aug. 12. 23:30
 6/13 anonim ***** válasza:
Mint már írtam: Hagyatéki eljárás keretén belül kell tisztázni a tulajdonjogot!
2011. aug. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mint már írtam: nem volt hagyaték a motor. Anyósom mondta hogy senki nem gondolt ilyenekre, hogy a motorral ilyen gondba lehet ütközni, ha nincs bejegyezve hagyatéknak, akkor mi van? Befizetem rá, mintha most vettem volna vagy valami szerintem...:\
2011. aug. 13. 01:32
 8/13 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben kell egy "kamu" adás-vételi mondjuk bárkitől aki eladja neked és innen kismotorként él tovább így máris te vagy a tulaj az üzembentartó esetleg más ami színpibb...
2011. aug. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez teljesen logikus! Új eljárás kezdeményezése helyett inkább az okirat hamisítás... Brávó!
2011. aug. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szerintem meg ha anyósommal írok egy adásvételit hogy megegyezett összegért megvettem akkor azzal nincs semmi gond...
2011. aug. 13. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!