Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől nem indulhat egy autó...

Mitől nem indulhat egy autó ha már több éve nem volt beindítva?

Figyelt kérdés

Egy régi Corsáról van szó, garázsban van tartva, de 4éve nem volt beindítva. És most már nem is lehet, tegnap próbáltam. Mitől lehet? Milyen fő egységeket nézzek át?

(Benzin van benne, akksi jó)


2010. júl. 19. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagy butaság volt. Néha be kellett volna indítani, mert így alapjárata sem lesz és állandóan megfog állni, ha piros lámpánál vagy pl. Én szerintem az olaj lesz a tettes, de nem vagyok autószerelő. Szóval vidd el autószerelőhöz bakker...
2010. júl. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőkörben gyertyákat kipucolni, benzincsövek nincseneke eldugulva...

Önindító forgatja?

2010. júl. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az akksi se volt 4 éve töltve, akkor tönkrement, ne terheletlenül mérj rajta feszt.
2010. júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

- Akkusaru leoxidálódás (tipikus, pucold fényesre)


- önindító zárlat


- Gyújtáskábel kupakok, amik a gyertyán vannak.



Meg én megpróbálnám, egy másik akksival is, mert az akku állásába is tönkremegy, és hiába méred be lehet hogy 12 voltot mutat de kraft az nincs benne..


Amikor ráindítasz az a 12 volt leesik 2 voltra...

2010. júl. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
mivel a magyar benzin 1 nagy shit ezért a benzin 3hónap után "megromlik"
2010. júl. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Én kivenném a gyertyákat, és minden hengerbe tennék pár köbcenti motorolajat. Ezután gyertyák nélkül és kézzel - akár beteszed 5be és lassan tolod - párszor át kell forgatni a motort. Ennyi állás után elképzelhető igen nagymértékű komprszzióvesztés, leszáradtak a hengerfalak és a dugattyúgyűrűk, ezen segít az olaj. Utána gyertya vissza, indítási próba, de nem fog elsőre pöccre menni.

Mellékesen jó lenne biztosra menni, hogy szikra és üzemanyag van, és a benzin el is jut a motorig.

2010. júl. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4 év után a benzin "megdöglik", kicsapódik belőle a pakura, meg egy csomó trutyi. Semmi jót nem tettél azzal, hogy próbáltad indítani. Ha van szerelő ismerős, hívd el, ha nincs, trélerrel (a fék sem lehet túl jó) műhelybe elvinni.

Alapok: benzintartály ürít, kitakarít, karburátor szintén, gyertyákat átnézni (de jobb ha kukázod), olajat valahogy leengedni, olajszűrő, levegőszűrő csere. A sok állás miatt még mielőtt megint ráindítanál tanácsolnék egy vezérműszíj-ékszíj cserét is, de ezt majd a szerelő látja. Ja, és négy év alatt a gumiknak is valószínűleg annyi, tehát 4 új gumi. Teljes elektromos rendszert átnézni, stb, stb, stb...

2010. júl. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 lodarazs ***** válasza:

A válasz írója 100%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:55


Ennyi...

2010. júl. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!