Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megáll az autó ha az Aksi nem jó?

Megáll az autó ha az Aksi nem jó?

Figyelt kérdés

Ma történt:

Épp mentem a városban mikor egyszer csak a fejegységem elkezdett néha-néha ki-be kapcsolódni!

Mentem tovább (világítás rajta,fejegység bekapcsolva,fűtés bekapcsolva) Egyszer csak lehörgött az autó és megállt!

Az önindító nem tekert és olyan jelenség volt "mintha" lemerült volna az akksim (ráadtam a gyújtást ,fejegység ment,belső világítás égett és amikor rákapcsoltam a reflektort a fejegység kikapcsolt és az összes visszajelző és beltér világítás elhalványult!)


Utána betolták az autóm de mind hiába mert a lámpám nem égett(vagyis csak épp hogy valami fényszerűséget adott ki magából) és alapjáraton egyből leállt az autóm!


Most vagy teljesen lemerült az akksim? vagy cellazárlatos lett?? :/ (rákötöttem egy kis 12V-os égőt és világít az akksival)?!


2011. nov. 8. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy valahol gyengélkedik a kontaktus.Modernebb kocsikat meg már be sem lehet tolni ,ha nincs meg a kellő feszültség.
2011. nov. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ma pont rosszalkodott az első irányjelzőm! (az érintkezőit kicsit meg igazítottam csavarhúzóval! :(


lehet ez lenne a baj?

2011. nov. 8. 18:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Nemhinném .Az akksi kontaktját nézd meg meg az onnan menő fővezetékekét.
2011. nov. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
azt is meg kellene nézni mennyi feszültség van most az akkuban ,és tölteni is kéne ,hogy beinduljon vele a kocsi. Aztán meg ellenőrizni hogy jó e a generátor ,tölti e rendesen az akkut. Ehhez elég egy olcsó multiméter.
2011. nov. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Töltést ellenőrizd, ott lesz inkább baj.

Akksit töltsd fel, indítsd be az autót, mérj feszültséget (gázadásra fényesebben ég a fényszóró?)..

2011. nov. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
normális esetben nem ég fényesebben.
2011. nov. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a generátor rosszalkodik, lehet nem tölt rendesen, mérd le jobban jársz, akksit meg töltsd fel.
2011. nov. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
első körbe ellenőrizd, nincs-e leoxidálódva az akkusarunál. második körben töltsd fel az akkudat. utána illik rámérni, mennyi feszültség van az akkuban, aztán beindítva is illik megnézni, menyit ad le a generátor...
2011. nov. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A Generátor volt a tettes (eltört a csatlakozója és így nem töltött)!
2011. nov. 8. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!