Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gépjármű adásvételi szerződés...

Gépjármű adásvételi szerződés külföldi adatokkal?

Figyelt kérdés
Használtautó vásárlásnál megállapodtunk egy külföldi jármű vételében kereskedésben! Viszont az autót nem iratta át a kereskedő így a külföldi tulajt követően Magyarországon nálam kerülne forgalomba először az autó. Az adásvételire az eredeti tulaj adatai kerültek rá, viszont én így nem vagyok hajlandó azt aláírni. Még a szerződés előtt le lett foglalózva 100e ft! Ilyen esetben ez a pénz bukó vagy vissza jár mert nemtudtunk megállapodni?

2019. dec. 11. 10:56
 1/6 D. Brasco ***** válasza:
44%
Ez egy klasszikus es bevalt nepper trükk arra,hogy ne nekinkelljen honositani az autot es annak koltseget kifizetni!A foglaló meg minden esetben bukó ha nem.történik meg a vétel es te állsz el a vasarlastol
2019. dec. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A foglalót mire fizetted akkor, ha nem az övé az autó...
2019. dec. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#1

Azért ez nem ilyen egyszerű.


Picit gondolkodjunk már el rajta, hogy ha a kereskedő nem tulajdonos, akkor milyen jogcímen vett át foglalót. Ott van nála a telepen egy autó, aminek van egy külföldi tulajdonosa, és valószínűleg van a külföldi tulajdonossal egy vevői adatokkal kitöltetlen, biankó adásvételi. A kereskedő akkor itt jogilag ki a történetben? Nem tulajdonos, nincs adásvételi az ő nevére. Szerintem olyan megbízási szerződése sincsen a kinti tulajdonossal, hogy ő árulhatja az autót, foglalót és vételárat vehet át a külföldi tulajdonos nevében. Innentől kezdve ez a kereskedő a történetben egy senki, egy külső harmadik személy, aki nem jogosult a járműre foglalót átvenni, tehát az átadott összeg jogilag nem minősülhet foglalónak (hiszen arra nem jogosult személy vette át olyan tárgyra amihez neki semmi köze), tehát az összeg visszajár. Ez az én logikám. Ha a kereskedő nem ért vele egyet, akkor mehet a feljelentés, mert ez Btk.-s mutatvány amit csinál, a pontos jogi minősítését majd megmondja az ügyészség, de valami csalás-féle lesz ha jogosulatlanul vesz át foglalót olyan tárgyra amivel nem rendelkezhet. Szerintem ezt meséld el neki, meggyőződésem hogy úgy fogja gondolni, hogy visszajár a pénzed. Esetleg vidd magaddal az előre megfogalmazott feljelentést, hogy érezze az üzlet komolyságát.

2019. dec. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még azon is gondolkodtam, hogy ilyen szerződés esetén felmerülhetne okirat hamisítás vádja is? Ugye mivel a külföldi tulaj nincsen jelen az átadásnál mégis a saját adatait és aláírását használja fel a kereskedő az napi dátummal.
2019. dec. 11. 14:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Az is megáll igen, a biankó adásvételi utólagos kitöltése biztosan okirathamisítás, mert az azon szereplő felek a valóságban soha nem találkoztak, nem közöttük jött létre az adásvétel.
2019. dec. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszélve a hamis tanúzásról, hiszen a tanú azt igazolja, hogy ott helyben előtte írták alá a szerződést.
2019. dec. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!